Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

OBEZİTEYE karşı 1 milyon bisiklet dağıtılması programı kapsamında Mersin'de ilk ve ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı.

Öğretmenler 03.10.2015, 00:05
Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı
(DHA) - OBEZİTEYE karşı 1 milyon bisiklet dağıtılması programı kapsamında Mersin'de ilk ve ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı.

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklığında, çocukları fiziksel aktivite yapmaya özendirmek amacı ile düzenlenen dağıtım Barbaros İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.    Beden eğitimi dersini seçmeli ders olarak seçen ve bisiklet alan 60 öğrenci büyük sevinç yaşadı. Törende konuşan Vali Yardımcısı Ali Katırcı, şu bilgileri verdi:

"Beden eğitimi dersini seçen ve bisiklet modeli eğitimi alan öğrencilerimize bisikletlerini dağıttık. İki bakanlık arasındaki protokol çerçevesinde bu yıl Türkiye genelinde 40 bin, 2016 yılında 300 bin, 2017 ve 2018 eğitim döneminde de 1 milyona yakın bisiklet dağıtımı yapılacak. İlimizde de bu sene 800, gelecek sene 6 bin, toplamda da 20 bin sayısına ulaşacak bir rakam hedefleniyor. Tabii temel yaklaşım gençlerimize hareketli yaşamı sunmak, obeziteden ve duran bir yaşamdan çıkarmak, bisiklet kullanmayı teşvik etmek ve onların spor yapmasına sebep olmak."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@