Öğrenciler Servise Kavuştu

KONYA'nın Karapınar İlçesi'nde daha önce köy statüsünde olan Bağdaylı Mahallesi'nde oturan ve Güzelkışla Mahallesi'ndeki ilkokula yürüyerek giden yaklaşık 60 öğrenci, artık belediye tarafından tahsis edilen servis aracıyla okullarına gidiyor. 

Öğretmenler 28.10.2015, 22:53
Öğrenciler Servise Kavuştu
Mehmet OKUYUCU/KARAPINAR (Konya),(DHA) - KONYA'nın Karapınar İlçesi'nde daha önce köy statüsünde olan Bağdaylı Mahallesi'nde oturan ve Güzelkışla Mahallesi'ndeki ilkokula yürüyerek giden yaklaşık 60 öğrenci, artık belediye tarafından tahsis edilen servis aracıyla okullarına gidiyor. 

Bağdaylı Mahallesi'nde oturan ilkokul öğrencileri, yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıktaki Güzelkışla Mahallesi'ndeki Güzelkışla İlkokulu'nda eğitim görüyor. Öğrenciler yıllardan bu yana her gün velileriyle birlikte yürüyerek okula gidiyordu. Mesafe kısa gibi görünmesine karşılık iki mahalle arasındaki yol, kırsal alanda, dağlık ve rampalı olduğu için öğrenciler sırtlarında çantayla, okula güçlükle gidebiliyordu. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri , 'Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği'nde, yerleşim yerinin taşıma merkezine uzaklığının en az 2 kilometre olması gerektiği için taşımalı eğitimin gerçekleşemediğini açıklamıştı. Öğrencilerin bu çilesi DHA tarafından haber olarak yayınlandıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. Artık öğrenciler büyükşehir belediyesi tarafından tahsis edilen servis aracıyla okullarına gitmeye başladı.  Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, ''Öğrencilerin durumuyla ilgili yayınlanan haberin ardından durumu inceledik ve Kaymakamlığımıza bilgi sunduk. Kaymakamlığımız konuya hızlı ve hassas davranarak sorunun kısa sürede çözülmesini sağladı. Artık öğrencilerimiz sıcak ve güvenli bir şekilde okullarına gidip gelebilecekler'' dedi.  
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@