Öğrenciler, Öğretmenler MEB İlkokul, Lise 17 Mayıs Uzaktan Eğitim Kararı Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Ramazan Bayramı sonrası 17 Mayıs tarihinde uzaktan eğitime başlanıp başlanmayacağına ilişkin soruları yanıtladı. Bakanlık 17 Mayıs tarihinde tüm öğrenim düzeylerinde uzaktan eğitimin başlayacağını duyurdu. 

Öğrenciler, Öğretmenler MEB İlkokul, Lise 17 Mayıs Uzaktan Eğitim Kararı Açıklandı

Ramazan Bayramı sonrası uzaktan eğitimin hemen başlayıp başlamayacağı merak ediliyordu. Öğrenciler ve öğretmenler uzaktan eğitim konusunda bakanlığın kararını bekliyordu. Bayram öncesi MEB resmi açıklamasını yaptı. Öğrenciler ve öğretmenler için uzaktan eğitimin başlayacağı ilan edildi. İşte Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği uzaktan eğitim kararı. 

MEB 17 MAYIS UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Tam kapanma süreci ve bayram tatili kapsamında uzaktan eğitime ara verilmişti. Tüm öğrenim düzeylerinde alınan resmi tatil kararı için 17 Mayıs tarihi ilan edilmişti. Bakanlık tarafından alınan kararın ardından bu sürenin uzatılabileceği gündeme gelmişti. Ancak MEB yayımladığı bir duyuru ile bu iddialara son verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak uzaktan eğitimin devam edeceğini duyurdu. Bu karar ile öğrenciler 17 Mayıs tarihinden itibaren uzaktan eğitim almaya devam edecekler. Bunun yanında öğretmenlerde aynı süreç içerisinde eğitim verecekler. 

MEB’in resmi Twitter hesabı üzerinden ilan edilen uzaktan eğitim kararı. 

*17 Mayıs 2021 Pazartesi günü resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitim yapılacaktır. Resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, 17 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kısa süre önce ayrıca lise sınavlarına değindi. Sınavların ertelenme konusunda ki talepleri değerlendiren Bakan Selçuk 2. Dönem tek sınav olacağını, isteyenlerin sorumluluk sınavına girebileceklerini bildirdi. Ayrıca öğrencilere ek seçeneklerde sunuldu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@