Öğrenciler Bu Marketten Bedava Alışveriş Yapıorlar

TÜRK Kızılayı, Muş'ta maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin hiç para ödemeden alışveriş yapacağı mağazayı törenle hizmete açtı.

Öğretmenler 08.12.2015, 11:50
Öğrenciler Bu Marketten Bedava Alışveriş Yapıorlar

(DHA)- TÜRK Kızılayı, Muş'ta maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin hiç para ödemeden alışveriş yapacağı mağazayı törenle hizmete açtı. Kampus içerisinde açılan mağazaya üniversiteli gençler büyük ilgi gösterdi.

Muş Alparslan Üniversitesi kampusünde kurulan mağazanın açılışına Vali Vekili Ercan Öter, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı AK Partili Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Türk Kızılayı Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay Merter Şube Başkanı Ercan Tan ile öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Cengiz Koç, Muş’ta önemli projelere imza attıklarını söyledi. Kızılay'ın Muş'ta hayal edilen tüm projeleri gerçekleştirdiğine işaret eden Cengiz Koç şöyle konuştu:


"İnsanların hayalleri, hedefleri bitmez. Merter Başkanı Ercan Tan ile yaklaşık 20 üniversitede buna benzer butik mağaza açtık. Biz burada ülkemizin, milletimizin merhamet eliyiz. Bizim görevimiz zenginden alıp fakire vermek. Bu mağazadan Türkiye'nin dört bir tarafından Muş'a gelen dar gelirli ailelerin çocukları yararlanacak. Öyle bir sistem oluşturduk ki Kızılay tamamen işin dışında kaldı. Üniversitede öğrenci kulüplerinde görevli öğrencileri gönüllü üye yaptık. Bunlar ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit edecekler. Bu öğrenciler haftanın belirli günlerinde toplam bin metrekare alana sahip olan ve içerisinde idari binaların bulunduğu yerde çayını ve kahvesini içecek. Öğrenciler, hiç rencide olmadan ve gururu incinmeden kendi mağazalarını gezecekler. Bu mağazada, ayakkabı, pantolon, mont, gözlük, çorap ve çamaşır gibi 36 farklı kalem ürün bulunuyor. Mağazının yanında da lojistik depo kurduk ki biten eşyanın yerini hemen dolduralım. Bu mağazının açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Yaklaşık 10 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Muş Alparslan Üniversitesi'ndeki öğrenciler mağazının açılışından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Öğrenciler, "Açılan mağazadan ilk olarak kışlık kıyafetler alacağız. Kızılay imdadımıza hızır gibi yetişti" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@