Odtü Emekçileri Direndi Ve Kazandı

ODTÜ Rektörlüğü tarafından haklarında “kamu görevinden çıkarılma” istemiyle disiplin soruşturmaları açılan Mert Kükrer ve Barış Çelik’in 17 günlük direnişleri sonucunda YÖK Yüksek Kurulu’na verilen dosyanın geri çekilmesine karar verildi.

Öğretmenler 09.07.2015, 19:39
Odtü Emekçileri Direndi Ve Kazandı

ANKARA(ANKA) – ODTÜ Rektörlüğü tarafından haklarında “kamu görevinden çıkarılma” istemiyle disiplin soruşturmaları açılan Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi Yürütme Kurulu Üyesi Mert Kükrer ve Şube Denetleme Kurulu üyesi Barış Çelik’in  17 günlük direnişleri sonucunda YÖK Yüksek Kurulu’na verilen dosyanın geri çekilmesine karar verildi.

ODTÜ Rektörlüğü tarafından haklarında “kamu görevinden çıkarılma” istemiyle disiplin soruşturmaları açılan Kükrer ve Çelik, “kamu görevinden çıkarılma” talebiyle YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş, bunun üzerine haksızlığa ve hukuksuzluğa son verilmesi ve soruşturmaların geri çekilmesi talebiyle direniş çadırı kurmuşlardı.

17 günlük direnişlerinin ardından, YÖK Yüksek Kurulu’na verilen dosyanın geri çekilmesine karar verildi.

 

-“TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN DAYANIŞMA ÖRNEKLERİ SERGİLENDİ”-

 

Eğitim-Sen’den yapılan açıklamada, “kamu görevinden çıkarılma” gibi ağır bir suçlama içine girilmesinin başta üniversiteler olmak üzere tüm kamuoyunda tepkiyle karşılandığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Toplumsal mücadelenin ve bilimin önemli yapı taşlarından birisi olarak gösterilen ODTÜ’de yaşanan bu gelişmeler sonrasında arkadaşlarımız mücadelelerinde yalnız olmamışlar, Türkiye’nin dört bir yanından dayanışma örnekleri sergilenmiş, destek ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Kazanan ODTÜ emekçileri olmuştur. Kazanan ODTÜ olmuştur.” (ANKA)

(TGB/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@