O İllerde Okullar Yarın TATİL

O İllerde Okullar Yarın TATİL

Öğretmenler 12.11.2015, 22:57
O İllerde Okullar Yarın TATİL

Rize'de dün geceden itibaren etkili olan şiddetli yağış nedeniyle İkizdere ilçesinde taşımalı eğitim ve öğretime yarın ara verildiği bildirildi. Ardahan'da ise, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın (13 Kasım Cuma) ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Gece saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan sağanak ilçede hasara yol açtı. Yağış nedeniyle bazı köy ve mahallelerde derelerin taşıdığı toprak ve molozlar yolların trafiğe kapanmasına neden oldu. Toprak kayması nedeniyle de maddi hasar meydana geldi.

Rize-İkizdere karayolunun Güneyce köyü girişinde ve Cevizlik köyü altı tünel güzergahındaki yolda yer yer kopma görüldü. Trafik ekipleri tarafından ulaşım kontrollü olarak tek şeritten sağlanıyor.

Yağışın devam etmesi ve yol açma çalışmalarının sürmesi nedeniyle ilçede, Yatılı İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liseler eğitime yarın ara verecek.

Belediye ve ilçe özel idaresine bağlı ekipler, yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Ardahan'da eğitime kar engeli

Ardahan'da, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın (13 Kasım Cuma) ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığını, söz konusu kar yağışı ve tipinin yarın da süreceğini belirtti.

Bu kapsamda, bugün bazı ilçeler ile köylerdeki okulların tatil edildiğini hatırlatan Eteker, şöyle konuştu:

"Yarın da Ardahan merkez, ilçeler ve köylerin tamamında ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verdik. Meteorolojiden alınan son bilgiler doğrultusunda kar yağışı yarında devam edecek. Dolayısıyla yarın ilin tamamında kar olduğu için eğitime ara vermeyi kararlaştırdık."

Eteker, eğitime 16 Kasım Pazartesi günü yeniden başlanacağını sözlerine ekledi. Kaynak: ÖğretmenX

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@