O İlçemizde Teog Sınavı Ertelendi!

İlçede sokağa çıkma yasağı olduğundan TEOG sınavı ertelendi...

Öğretmenler 24.11.2015, 00:47
O İlçemizde Teog Sınavı Ertelendi!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle 25/26 Kasım tarihleri arasında yapılması planlanan TEOG sınavı ileri bir tarihe erteledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik 25 ve 26 Kasım'da yapılacak merkezi ortak sınavlara, 1 milyon 174 bin 427 öğrenci katılacak. Ortak sınavlar, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 237 okulda, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 22 okulda gerçekleştirilecek.

Merkezi ortak sınavlarda 200 bin öğretmen görev yapacak. Öğrenciler, 25 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise bu sınav ileri bir tarihe ertelendi. Öğrenciler, mazeret belirtmeksizin 12/13 Aralık'ta yapılacak olan mazeret sınavına katılacaklar. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Resmi Yazı İçin TIKLAYINIZ 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@