Nusaybinli öğrencilere Midyat'ta TEOG morali

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlar nedeniyle evlerini terk edip, Midyat İlçesi'ne yerleşen ve telafi eğitimi alan öğrencilere yarın katılacakları TEOG sınavı öncesi...

Öğretmenler 26.04.2016, 11:07
Nusaybinli öğrencilere Midyat'ta TEOG morali
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlar nedeniyle evlerini terk edip, Midyat İlçesi'ne yerleşen ve telafi eğitimi alan öğrencilere yarın katılacakları TEOG sınavı öncesi Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde moral etkinliği düzenlendi.

Nusaybin İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle evlerini terk edip, Midyat İlçesi'ne yerleşen öğrenciler, telafi eğitimlerini Cumhuriyet Ortaokulu'nda sürdürürken, öğrenciler için 27-28 Nisan tarihleri arasında girecekleri Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesi Midyat Kaymakamı Oğuz Bingöl'ün katılımıyla moral etkinliği düzenledi. Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından organize edilen moral etkinliğinde, öğrenciler sınav öncesi Türkçe, Kürtçe şarkılarla doyasıya eğlenirken, Kaymakam Bingöl, sınava girecekler öğrencilerle ilgilenerek, başarılar diledi.

Etkinlikte konuşan Midyat Kaymakamı Bingöl, önümüzdeki iki gün içerisinde öğrencilerin sınavları olduğunu belirterek, "Hepsine başarılar diliyorum. Tabi onlar hangi başarıyı gösterirlerse göstersinler, onlar bizim için kıymetlidir. Öğrencilerimizin de bunu bilmesini istiyoruz. Hepsine yürekten, gönülden başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun" dedi.

Müzik ziyafeti ile doyasıya eğlenen öğrenciler, TEOG sınavı öncesi böyle bir gecenin düzenlenmesinin kendileri için çok iyi geldiğini belirttiler. Etkinlikte öğrenciler, öğretmenlerinin ve yerel sanatçıların seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekip oynadılar.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@