Nöbet Eylemine Katılan Öğretmene Mobbing

Eğitim İş Buca Temsilciliği Nöbet eylemine katılan öğretmenlere mobbing uygulayan okul idarecilerine uyarı için eylem yapıyor. İşte Temsilcilikten yapılan açıklama; Meşru ve yasal zeminde ger&cc

Öğretmenler 07.04.2015, 23:33
Nöbet Eylemine Katılan Öğretmene Mobbing

Eğitim İş Buca Temsilciliği Nöbet eylemine katılan öğretmenlere mobbing uygulayan okul idarecilerine uyarı için eylem yapıyor. İşte Temsilcilikten yapılan açıklama;

Meşru ve yasal zeminde gerçekleştirdiğimiz, eğitim çalışanlarının hak talep etme eylemi olan ‘nöbet tutmama’ eylemi her türlü baskı, yıldırma ve mobbinge varan uygulamalara rağmen öğretmenler tarafından sahiplenilmiştir. 

Buca 30 Ağustos Ortaokulu müdürü öğretmenler kurulu toplantısında “nöbet tutmayan öğretmen nöbet tutan öğretmenin yüzüne nasıl bakacak?” diyerek öğretmenleri kutuplaştırmaya çalışmaktadır. Böyle okul müdürleri varken okul barışı ve başarısı nasıl sağlanabilir?

Anayasadan gelen meşru ve yasal hakkını kullanarak nöbet eylemine katılan öğretmenlere farklı muamele yapan, Buca Kozağaç Ortaokulu Müdürü ‘nöbet tutanla tutmayan öğretmen benim için bir değildir’ diyebilmektedir. Öğretmenlerin ders programlarını angaryaya çevirecek şekilde değiştirerek öğretmenleri cezalandırma yoluna gitmiştir. 

Aynı yolu izleyen Buca Akşemsettin Ortaokulu Müdürü ‘nöbet tutmama’ eylemine katılan öğretmenlerin ders programlarını altüst ederek, blok olarak daha verimli işlenen tüm Bilişim Teknolojileri derslerini bölerek hem öğrencileri hem de dersi işleyen öğretmeni zor durumda bırakmıştır. Bu müdürler kendilerini hangi mevkide ve konumda görmektedir ki meşru ve hak talep eden bir eylemde öğretmenlere ‘kendilerince’ ceza kesmektedirler.

Müdür atamalarında sınav puanının kalkması sonucu liyakatı olmayan bazı müdürler iş başına gelmiştir. İş bilmez müdürler öğretmenlerin yüreğine korku salmak için kendilerini muhakkik tayin ettirerek savunma istemişlerdir. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi müdürü ‘nöbet tutmama’ eylemine katılan öğretmenlere zarf vererek konusu belli olmayan bir konu da ifade istemektedir. Korkutma ve yıldırma çalışmalarına devam eden bu müdürler karşısında öğretmen arkadaşlarımız dimdik durmuşlardır ve durmaya devam edeceklerdir. Buca ilçesindeki müdürlere ve bu müdürlerin yaptıkları hukuk dışı uygulamalara sessiz kalan Buca Milli Eğitim Müdürlüğüne sesleniyoruz. Bir an önce nöbet eylemimize karşı hukuksuz davranan yöneticilerine gerekli uyarıları yapmalıdır. 

Aksi durumda tüm sorumlularla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı ilan ediyoruz.

Çiğdem Bezir 

Buca Eğitim İş Temsilciği

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@