NNYÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne YÖK onayı

NUH Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) bünyesinde Endüstri Mühendisliği Bölümü açılması ve öğrenci alınması için YÖK’ten onay çıktı.

Öğretmenler 10.05.2016, 11:02
NNYÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne YÖK onayı
NUH Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) bünyesinde Endüstri Mühendisliği Bölümü açılması ve öğrenci alınması için YÖK’ten onay çıktı. NNYÜ'de 11 olan bölüm sayısı, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün eklenmesiyle 12’ye yükseldi.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu bulunduğunu anımsatarak, Mühendislik Fakültesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri ile Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde eğitim- öğretime devam edilen üniversitemizde, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne bu yıl, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ilk kez öğrenci alınacak. Öğrenci adayları LYS sonuçlarına göre, Endüstri Mühendisliği Bölümünü MF-4 puan türüne göre tercih edebileceklerdir" dedi. 

Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne 55 öğrenci kontenjanı ayrıldığını da ifade etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@