Nagehan Alçı: Ziya Selçuk İlkokulların Açılmasını Önerecek, Yalvarırım Kabul Edin

Gazeteci Yazar Nagehan Alçı pandemi süreci sonunda uygulanacak yeni dönem tedbirlerine dair açıklamalarda bulundu. Nagehan Alçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ilkokulların açılması için bir öneride bulunacağını söylediği konuşmasında bu önerinin kabul edilmesini istedi.

Nagehan Alçı: Ziya Selçuk İlkokulların Açılmasını Önerecek, Yalvarırım Kabul Edin

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kapsamında yeni dönem tedbrileri açıklanacak. Toplantıda ele alınacak başlıklara ilişkin ise Habertürk Yazar Nagehan Alçı'dan bir iddia gündeme geldi. Okulların açılmasına yönelik Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un öneri sunacağını ifade eden Alçı açıklamayı sosyal medyadan duyurdu. 

"YALVARIYORUM BU ÖNERİYİ KABUL EDİN"

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kabine toplantısında ilkokulları tam zamanlı açmayı teklif edeceğini söyledi. Köşe yazısında gündeme getirdiği iddiasında Naghan Alçı, yazısının ilk bölümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde kabineye başkanlık edeceğini ve toplantı sonunda kabine kararlarını açıklayacağını hatırlattı.

Yazısında size kesin bir bilgi veriyim ifadesini kullanan Alçı, 'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantıda ilkokulları tam zamanlı açmayı teklif edecek. Bu, önümüzdeki son şans' dedi. Yazısında kabine üyelerinden bu tekliif kabul etmelerini isteyen Nagehan Alçı "Kabinenin tüm üyeleri, özellikle Sayın Fahrettin Koca'ya yalvarıyorum: Sayın Selçuk'un bu önerisini kabul edin. Artık çocukları evde tutma ısrarınızdan vazgeçin. Okulların kapalı kalması yarardan çok zarar veriyor. Bu ülkenin geleceğini kaybediyoruz." açıklamasında bulundu. 

Oteller Kapanmazken Okullar Kapandı

Yazısının devamında pandemi sürecinde alınan bazı kararları birbiri ile kıyaslayan Nagehan Alçı yazısını "15 ay boyunca ekonomi durmasın diye birçok bakanlık kendi alanında bastırdı. Oteller neredeyse hiç kapanmazken okullar neredeyse hep kapalı kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın teklifleri diğer alanların güçlü lobileri nedeniyle geri çevrildi. Çocuklar devamlı bekledi, bekledi. 15 aydır bu ülkenin gelecek kuşakları ev hapsinde." sözleriyle sürdürdü. 

MEDYAYA ELEŞTİRİ

Nagehan Alçı Ana Haber programlarında açılması gereken yerler listesinde okullara hiç yer verilmediğini de söyleyerek bu konunun medyanın bile aklına gelmediğini ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@