Nabi AVCI\'dan Kritik Danıştay Ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI 23 Aralık 2015 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Öğretmenler 25.12.2015, 20:15
Nabi AVCI\'dan Kritik Danıştay Ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI 23 Aralık 2015 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Bu ziyaretin zamanlamasını manidar bulmaktayız.

Danıştay 2. Dairesinin 15 Ekim tarihinde 1709 Şube Müdürü atamasını iptal etmesinin üzerine Milli Eğitim Bakanlığı 1 Aralık 2015 tarihinde yine 2. daireye karar düzeltme başvurusunda bulundu. Meb Şube Müdürlüğü atamaları hakkında yüze yakın yerel mahkeme iptal kararı vermiş ve Danıştayca bu kararlar onaylanmaya devam edilmekte iken Milli Eğitim Bakanlığından Danıştay'a bakan düzeyinde bir ziyaret, pek hayra alamet değildir.

MEB yetkilileri tarafından her fırsatta eleştirilen Danıştay'a ziyaretin asıl amacı bağımsız yargıya ısmarlama karar çıkartmak ise bunun boş bir heves olduğunu belirtelim. Çünkü Ankara'da hakimler var! Çünkü: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.

MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MAĞDURLARI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@