Müzik Öğretmenlerine Şubat Ataması İçin Umut Oldu

Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU Çocuklarımızın ilkokuldan sonra bir Enstrüman eğitimi alacak açıklaması atama bekleyen binlerce müzik öğretmeni adayını çok mutlu etmiştir.

Öğretmenler 18.11.2015, 17:48
Müzik Öğretmenlerine Şubat Ataması İçin Umut Oldu

Günümüz şartlarında bilime ve bilgiye olan ihtiyaç hızla artmaktadır. Dolaysıyla eğitim kavramı daha ön plana çıkmıştır. Sanat yoluyla eğitme konusu en önemli eğitim yollarından biridir. Müzik’te sanat dalları içerisinde etki alanı en geniş Branşlardan biridir…

 

 


Okul öncesinden başlayarak eğitimin diğer kademelerinde kişisel gelişim, yeteneklerin ortaya çıkarılması ve bilinçli bir şekilde kullanılması, sosyal ve toplumsal konularda etkili iletişim kurulması gibi birçok önemli işleve sahiptir… Okullarda geçmişten gelen zengin öz kültürümüzün, Türk musikisi ve dünya müziklerinin daha sağlıklı, anlaşılır, doğru bir şekilde gelecek nesillere aktarılması için müzik ders saatlerinin haftada 2’ye çıkarılması ve müzik eğitiminin okul öncesinden itibaren Branş öğretmenleri tarafından doğru bir şekilde aktarımı büyük önem arz etmektedir. Önemli olan bir başka konu ise İmam hatip okullarında müzik dersinin öneminin fark edilmemesidir. Özellikle imam hatip liselerinde Türk musikisinin öğretilmesi, okullarda okuyan kardeşlerimizin seslerini daha etkili kullanması, diyafram eğitimlerinin ve Türk musikisi makamlarının doğru bir şekilde öğretilmesi ve bilinçli kullanımının sağlanması hem öğrenciye hem de topluma fayda sağlayacaktır.

Ayrıca Okullarımızda ki idarecilerin müzik dersine karşı önemsiz tutumları, Ders saati az olan başka Branş Hocaların Müzik dersini Ek Ders doldurma olarak görmesi müzik dersini olumsuz etkilemekte ve müzik öğretmenlerini ötekileştirmektedir.
            Ataması yapılmayan müzik öğretmenleri okullarda müzik derslerinin öneminin arttırılması, ders saatlerinin çoğaltılması, her okulda müzik sınıflarının oluşturulması, her öğrencinin bir Enstrüman öğrenmesi için gerekli alt yapının sağlanmasını ve şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında en az 1200 müzik öğretmeni atanmasını talep ediyor.
Atama bekleyen müzik öğretmenleri…

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@