Mühendislik Tamamlama Tercihleri 31 Ağustos'ta Başlıyor

Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı sonuçlarına göre adaylardan tercih alma işlemleri 31 Ağustos’ta başlayacak.

Öğretmenler 28.08.2015, 23:40
Mühendislik Tamamlama Tercihleri 31 Ağustos'ta Başlıyor

ANKARA (ANKA)- Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı sonuçlarına göre adaylardan tercih alma işlemleri 31 Ağustos’ta başlayacak, 4 Eylül’de sona erecek. Adaylar, tercihlerini TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yapacaklar.

26 Temmuz’da yapılan Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavında, 100 tam puan üzerinden 50 veya daha fazla puan alanlar seçme ve yerleştirme işlemine alınacak.

Tercih bildirim işlemi gerçekleştirildikten sonra tercih süresi içerisinde ÖSYM’nin internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecek. Tercihlerde değişiklik veya iptal talep eden dilekçeler ÖSYM tarafından işleme alınmayacak. Üniversiteler tarafından kayıtlar yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde yapılacak. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@