Muğla İl MEM Yalanlıyor Ama 1 Milyon 250 Bin Lira Hesaplarında Bekliyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenler odası yapılması için Bakanlıktan herhangi bir ödenek gelmedi diyor ama hesaplarında 1 Milyon 250 Bin Lirayı bekletiyor. Haberimiz sonrası bazı haksızlıkların önüne geçildi. Bazı ihale planlarında geri adım atmış olabilirsiniz ama unutmayın ki ALLAH her şeyi gören ve bilendir.

Eğitim 30.10.2019, 11:31 01.11.2019, 12:19
Muğla İl MEM Yalanlıyor Ama 1 Milyon 250 Bin Lira Hesaplarında Bekliyor

Sayın Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, sizlere soruyoruz…

Hesabınızda beklettiğiniz 1 Milyon 250 Bin TL’yi Bakanlık göndermedi mi?

Gönderilen bu para öğretmenler odası/atölye için kalem kalem gönderildi mi yoksa gönderilmedi mi?

Daha ne kadar bu parayı hesabınızda bekletebilirsiniz ki zaten?

Peki, bu parayı harcadığınızda öğretmenler odası yapıldığı gerçeği kamuoyuna yansıdığında ne yapacaksınız?

Bu soruların cevaplarını biz biliyoruz ama kamuoyunun da bilmeye hakkı var.

Bakanlıktan gönderilen ve hesabınızda beklettiğiniz bu para doğrultusunda planınız bile hazırdı.

Ta ki haberimize kadar.

Allahtan haberleri yaptık da geri adım atarak planınızdan vazgeçtiniz. Haberci olarak amacımız da bu uygulamadan vazgeçilmesi idi ki amacımıza ulaştık.

Fakat tekrar soruyoruz, gelen bu parayla haberimizde olduğu gibi bir plan yaptınız mı yapmadınız mı?

Açık yüreklilikle çıkın ve kamuoyuna söyleyin. Ve açıklama yaparken de ALLAH’ın her şeyi gördüğünü ve bildiğini unutmayın.

Zaten herhangi bir savcılık soruşturmasında da bilgi ve belgelerle ifadelere başvurulduğunda tüm gerçekler de kolaylıkla gün yüzüne çıkacaktır.

Hakim ve savcıları tüm gerçeklerin ortaya çıkması için göreve davet ediyoruz…

Kamuoyuna çıkıp yalanlamakla gerçekler ortaya çıkmış olmaz. Gerçekler, gerekli somut soruşturmalar sonucunda ortaya çıkar.

Yaptıklarınız, yapmak istediklerinizin teminatıdır…

Biz yapılanları sıralayalım ve kamuoyunun takdirlerine bırakalım.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, haberimizdeki hiçbir iddiaya cevap vermediniz. Hala sorular cevaplanmayı bekliyor. Bizden söylemesi.

1. Marmaris Halit Narin Turizm Otelcilik okuluna yapılan öğretmenler odası projesinin (Atölye) içinde kızınız var mıydı yok muydu? Kızınız için açıktan para istendi mi istenmedi mi? Okul Müdürü ise bu paranın istenmesine karşı çıktı mı çıkmadı mı? Okulda yapılan işlerde kimlerin olduğu ve ifadelerine başvurulduğunda gerçekler ortaya çıkar. Bu projenin yapımına başlanmadı.

2. Marmaris Sıtkı Zaralı okuluna 20-30 Bin TL'ye mal edilebilecek öğretmenler odasının (atölye) görünen maliyeti ise150 Bin TL civarında konusu hala cevap bekliyor. Bu konuda da tarafsız bilirkişi görevlendirilirse gerçek maliyet ortaya çıkacaktır. Peki bu işin içinde yine kızınız var mıydı yoksa yok muydu? Marmaris Sıtkı Zaralı Okulunda önce bu iş yaptırılıp daha sonrasında ise ihale evrakları sağlandı mı sağlanmadı mı? İhale evrakları ve yapılan işin zamanlaması araştırılırsa gerçeklere ulaşmak zor olmayacaktır sanırız.

3. Bodrum konusu da kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşmayı bekliyor. Bodrum'da ne mi olmuştu;  Milli Eğitim Bakanımızın çokça önemsediği atölyelerin yapılması için 12 hayırsever bulunur ve ikisiyle çay içme bahanesiyle İl Milli Eğitim Müdürü buluşturulur. Sonrasında ise tesadüfmüş gibi kızı ve damadı ellerinde bilgisayarlarla yanlarına gelirler. Hazır projeyi gösterirler. Hayırseverlerin “biz kendimiz yaparız” demelerine rağmen İl Müdürü ise “Hayır bunları Bakan gönderdi bu işi bunlara yaptıracaksınız” diyerek 250 Bin TL’lik fiyat damat ve kızı tarafından da istenir. Hayırsever daha sonra “beni ketenpereye mi getiriyorsunuz, böyle tesadüf mü olur? Bunlar yanlış işler!” diyerek tepki gösterirler. İki hayırseverden birinin işi bitmiş durumda, birinin de bitmek üzere, bakanlık gelip bodrumda gerçekleri görebilir.

İddialardaki okullardaki ilgili kişiler ve milli eğitim müdürlerinin hepsi dinlensin.

Tüm bilgi ve belgeler araştırılsın.

Bakanlıktan gönderilen ödenekler ve ilgili kalemler araştırılsın. Hesapta bekletilen para ve miktarlara bakılsın …

Bu iddialar konusunda da söyleyecekleriniz var mı yoksa bu haberimize de yayın yasağı mı getirteceksiniz?

Şunu da hiç merak etmeyin devletin adli makamlarının verdiği kararlara siz, biz hepimiz uymak zorundayız. Haber bu düstur nedeniyle kaldırılmıştır.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (1)
vatan sever 1 yıl önce
ilaleye gelen teklif veren mutahitlerden kaç para isteniyor kim istiyor ü.k bu para isteme işlerine mi bakıyor başka akçeli işleri de bu kişinin üzerinden yapıyor.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@