MSÜ 2021 Askeri Öğrenci Aday Tercih İşlemleri Başladı

Milli Savunma Üniversitesi yayımladığı bir duyuru ile 2021 askeri öğrenci aday tercih işlemlerinin başladığını duyurdu. Adaylar tercih işlemlerini 19 Mayıs tarihine kadar yapabilecekler.

MSÜ 2021 Askeri Öğrenci Aday Tercih İşlemleri Başladı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) hem bakanlığın sosyal medya hesabından hemde Personel Temin Daire Başkanlığı sitesinden tercih işlemlerine dair resmi duyuruda bulundu. 

Adaylar için tercih işlemlerinin 29 Nisan tarihinde başladığını duyurun Milli Savunma Üniversitesi ilan edilen son başvuru tarihine kadar adayların başvurularını yapabileceklerini bildirdi. Başvuru işlemleri Personel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla yapılacak. 

MSÜ'DEN TERCİH İŞLEMLERİ DUYURUSU

MSÜ duyurusunda, ÖSYM tarafından 4 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen 021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na başvuru yapan ve YKS için başvurusu bulunan adayların tercih yapabileceğini duyurdu.

Tercihlerin ne zaman yapılacağına ilişkin MSÜ adaylara "Adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 30 Nisan (saat 10:00'dan)-19 Mayıs 2021 (saat 23:59'a kadar) yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde tercihini yapmayan adaylar, 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır." uyarısında bulundu.

Kurum tarafından yapılan diğer uyarılarda; Şehit/Gazi çocuğu olan adaylara, Hava Harp Okulu'nu (HHO) tercih edecek adaylara ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunu tercih edecek adaylara yönelik oldu. Bu adayların tercih işlemlerinde dikkat edecekleri hususlar olduğunu duyuran Milli Savunma Üniversitesi adayların başvuru kılavuzunu iyi incelemeleri gerektiğini duyurdu. 

TERCİH YAPACAK ADAYLAR DİKKAT

Hava Harp Okulu ile Deniz Harp Okulu, Kara Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarına tercih yapacak adaylar için ise bir başka husus üzerinde dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Adaylar tercihlerini yaparken boy şartına dikkat ederek tercihlerini yapacaklar. 

Tercih İşlemleri ve MSÜ duyurusu için TIKLAYIN

MSÜ son uyarısını ise TYT sınavı üzerinden yaptı. Adayların sağlamaları gereken şartlar hakkında uyarı açıklamasında bulunan MSÜ "Harp Okulları için 2021 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen veya 2020-TYT puanını kullanmak için 2021-YKS'ye başvuru yapmayan adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir." ifadelerini kullandı. Adaylar bu uyarıları göz önünde bulundurarak tercih işlemlerini yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@