Mobbing'den görevden alındı bir başka okula müdür yaptılar

Bu İl Milli Eğitim Müdürlerinin neler yaptığına şaşırmamak çok zor...

Eğitim 19.12.2018, 18:50
Mobbing'den görevden alındı bir başka okula müdür yaptılar

O müdür görevden alındı, başka okula yine müdür yapıldı

Okulda görev yapan öğretmenlerin baskı ve yıldırıma fiilleri nedeniyle şikayet ettikleri Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlkokulu Müdürü T.Ö, açılan soruşturmanın üzerinden 6 ay, müfettişlerin görevden alınması teklifi yapmalarının üzerinden 2 ay geçtikten sonra Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu okuldaki görevinden alındı…

Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona gelişmeyi sosyal medya hesabından duyururken, “Liyakatsiz yandaş yöneticilerin baskıcı tutumlarına rağmen görevini en iyi şekilde yaparken, idari baskılara karşı da dimdik duran tüm öğretmenlerimizi yürekten kutlarız. Eğitim-İş; baskıya, adaletsizliğe, haksızlığa karşı mücadele eden tüm eğitim çalışanlarının yanında olmaya devam edecektir” dedi.

BAŞKA OKULDA YİNE “MÜDÜR” OLARAK GÖREV YAPACAK

Bu arada Olay‘dan Derya Demir‘in haberine göre görevden alınan müdür, başka bir okulda ve yine “müdür” olarak görevlendirildi.

Okul öğretmenlerinin fiziksel özellikleri ile alay edip ağır hakaretlerde bulunduğu, velilerden para toplamaları için yine öğretmenlere baskı yaptığı öne sürülen T.Ö. hakkında 6 ay önce soruşturma açılmıştı.

İddiaya göre, T.Ö. iki ay önce görevden alındı. Ancak, buna rağmen göreve devam edince Eğitim İş Sendikası okul önünde basın açıklaması yaparak karara tepki göstermiş ve‘Dikkat bu iş yerinde mobbing var’ diye yazan bir talebalayı duvara çakmıştı. Tepkilerin ardından okul müdürüyle ilgili karar uygulanarak T.Ö. görevinden fiili olarak alındı.

BAŞKA OKULA ATANDI

Eğitim İş Şube Başkanı Özkan Rona, T.Ö.’nün Osmangazi’deki Sönmez İlkokulu’na yine müdür olarak atandığını açıkladı.

Rona,  “Bu baskıcı okul müdürü hakkında soruşturma aylarca uzatıldı, hatta müfettişlerin görevden alınması teklifi 2 ay boyunca uygulanmadı. Ancak baskıcı tutumları ile okulda yarattığı sorunlar müfettiş raporları ile tespit edilen kişiyi müdürlük görevinden almaları gerekirken bir başka okula yine müdür olarak görevlendirdiler. Bu uygulama, mobbingci müdüre ‘aynı baskıları bir başka okula yapmaya devam et’ demektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
duayen 2 yıl önce
Eğitim İş Şube Başkanı Özkan Rona mobbingcinin önde gidenidir.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@