Milli Eğitim o okulu açmıyor

Müdürün bir imzasına bakıyor ama hala açılmadı...

Öğretmenler 02.10.2015, 20:28
Milli Eğitim o okulu açmıyor

Ankara'da Yahya Özsoy İşitme Engelliler Okulu bünyesinde açılacak özel eğitim meslek lisesi tüm izinleri almasına rağmen açılamadı. Veliler okulun açılmasının Ankara Milli Eğitim Müdürü'nün bir imzasına baktığını aktardı.

Odatv'ye konuşan down sendromlu bir öğrenci velisi, "Ben Ankara'da bir devlet okulunda zihin engelli çocuklarla çalışan özel eğitim öğretmeni ve aynı zamanda down sendromlu genç bir delikanlının yengesiyim. Eşimin kardeşi bu sene liseye geçti, yerleştirme kararı da Yahya Özsoy İşitme Engelliler Okulu bünyesinde açılacak özel eğitim meslek lisesine yapıldı.  Ancak okullar açılalı bir hafta bitmesine karşın bu okul halen açılmadı" ifadelerini kullandı.

Bu durumun sebebinin il milli eğitim müdürünün okulun uygunluk raporunun olmasına rağmen halen son imzayı atmaması olduğu aktarıldı. Açılmayan okul nedeniyle 75 öğrenci ve velileri okulsuz bir şekilde kendilerine verilecek bir okul bekledikleri belirtildi. 

Ancak okul müdürü bugün velileri arayarak pazartesinden itibaren resmi olmasa da eğitime başlanacağı haberini verdi. Ancak, veliler, özel eğitim genel müdürü o okulu bizim çocuklarımıza vermeyeceklerini okulla ilgili başka projeleri olduğu bilgisini kendilerine iletildiğini ileri sürdü.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@