Milli eğitim müdüründen öğretmene ölüm tehditi

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ilçede görev yapan öğretmen Bilal Aksu’yu makamına çağırarak ölümle tehdit etti. Müdür Doğan’ın hakaret ve tehditleri video görüntüleriyle de tespit edildi....

Öğretmenler 18.01.2016, 16:43
Milli eğitim müdüründen öğretmene ölüm tehditi

Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Çayırova Ortaokulu eski Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bilal Aksu’yu ölümle tehdit etti. Şimdilerde Şekerpınar Ortaokulu’nda görev yapan Öğretmen Bilal Aksu’yu kendi makamına çağıran Müdür Doğan, Şube Müdürü Köksal Turan’ın da yanında olduğu sırada öğretmen Bilal Aksu’nun üstüne yürüyerek olmadık hakaretler ederek ölümle tehdit etti. Müdür Doğan’ın hakaret ve küfürleri ise görüntülü olarak kaydedildi.

TEHDİT VE HAKARET

Kendisini 3. kez makam odasına çağırarak tehdit ve hakaret ettiğini iddia eden Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bilal Aksu ise savcılığa giderek İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’dan şikayetçi oldu. Yapılan şikayet üzerine ise savcılık harekete geçmiş durumda.

DİLEKÇESİNİ ALMAMIŞ

Öğretmen Bilal Aksu’nun Çayırova Ortaokulu’nda çalışırken, okul müdürü tarafından hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hem de savcılığa şikayet edildiği, şikayet üzerine de savcılığın Öğretmen Aksu hakkında takipsizlik kararı verdiği iddia edildi. Bilal Aksu’nun Çayırova Ortaokulu’nda çalışırken idari usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla okul müdürüne uyarıda bulunduğu, daha sonra da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe vermek istediği, dilekçesinin de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce kabul edilmediği yine iddia edildi.

ÇATIŞMANIN NEDENİ

Öğretmen Bilal Aksu’nun okul müdürlüğüne itiraz ettiği konular arasında, okulun merdivenlerinde yazan ‘23 Nisan 1921’de T.B.M.M. açıldı’ yazının ‘23 Nisan 1920’de T.B.M.M açıldı’ şeklinde değiştirilmesini istemesine rağmen yaklaşık 6 ay bu yazının böyle kalması, para karşılığı okulda sınav yaptırılması, öğrencilere nöbet tutturulması, okul aile birliğinin işlerinin okul idaresince yapılması ve teneffüs saatlerinin 10 dakikadan 5 dakikaya indirilmesi gibi konuların olduğu iddia edildi.


Çayırova Ortaokulu'nun merdivenlerinde 23 Nisan 1921'de TBMM açıldı yazılması büyük tepki toplamış. İddiaya göre uyarıya rağmen yazı yaklaşık 6 ay boyunca değişmemiş

OLMADIK HAKARETLER

Öğretmeni makam odasına çağıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Bilal Aksu’nun üzerine yürüyerek, “Sen nasıl bir insansın, lan bak seni gebertirim. Otur ne yalan yanlış konuşuyorsun sen lan, senin ağzını burnunu kırarım bak. Beni dinden imandan çıkarma. Bana bak seni burada gebertirim var ya seni gebertirim, sesini yükseltme doğru konuş. Terbiyesiz herif, seni bir öğretmen olarak çağırmadım, sokaktaki bir adam olarak çağırdım seni ben ahlaksız herif. Mikrop seni...” gibi tehdit ve hakaretler yağdırıyor.

MERAK EDİLİYOR

Bir Milli Eğitim Müdürü’nün eğer konusunda haklı ise gerekli hukuksal ve idari işlemleri yapmak yerine öğretmeni makamına çağırarak, hakaret ve tehdit etmesinin eğitim camiasında nasıl ses getireceği, Valilik, İlçe Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün nasıl bir tavır alacağı ise oldukça merak ediliyor.

Kaynak: Manşet Kocaeli

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@