Milli Eğitim Müdürlüğüne bakın kim atandı?

Mehmet Çalık FETÖ’den gözaltına alınıp adli kontrol ile salıverilmesine rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

Öğretmenler 17.09.2016, 12:35
Milli Eğitim Müdürlüğüne bakın kim atandı?
Sakarya, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak çalışan Mehmet Çalık 2014 yerel seçimlerinde AKP’den belediye başkan aday adayı olduktan sonra şansı açıldı. Çalık FETÖ’den gözaltına alınıp adli kontrol ile salıverilmesine rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

GÖZALTINA ALINDIAdapostası Gazetesi’nin haberine göre
; 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Mehmet Çalık gözaltına alındı. Çalık gözaltına alındığı gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştı. Emniyette sorgulanan Çalık tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. AKP Karasu İlçe Başkanı Avukat İshak Sarı, Mehmet Çalık’ın savunmasını üstlendi ve Çalık adli kontrol ve yurt dışı yasağıyla tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

APAR TOPAR ATAMAKurban Bayramı öncesi son iş günü olan 9 Eylül Cuma günü Mehmet Çalık mesai saatinin bitmesine rağmen saat 18.30’da idari bir kararla Karasu İlçe Milli eğitim Müdürü olarak atandı. Adli yargılaması devam eden Çalık’ın idari bir kararla müdür olarak atanması dikkat çekti. Sakarya’da 376’sı öğretmen olmak üzere bin beş yüz civarında devlet memuru FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınmış ve soruşturmalarının tamamlanmasını beklerken adli yargılaması devam eden bir şahsın müdür olarak atanması kafaları karıştırdı.

HAKİM AÇIĞA ALINDI

Mehmet Çalık’a adli kontrol ve yurt dışı yasağıyla salıveren hakim FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edildi. AKP’nin genelgesine rağmen avukatlığını Karasu İlçe Başkanı’nın yaptığı Mehmet Çalık ile ilgili adı FETÖ’nün Karasu-Kocaali imamı olduğu gerekçesiyle tutuklanan isim “Mehmet Çalık bizim toplantılara katılıyordu” şeklinde ifade vermişti.

Açığa alınan öğretmenler görevlerine iade edilecek

Açığa alınan öğretmenlerin sendikalarına göre dağılımı

okullar 19 eylül de açılacak

ihraç edilen öğretmenlerin sıralı tam isim listesi

ihraç edilen öğretmenlerin özlük hakları nelerdir
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@