Milli Eğitim Müdürlüğü Resmen Guinness Rekorlar Kitabında

Muğla’nın Milas ilçesindeki öğrencilerin çipura figürü Guinness rekorlar kitabında.

Eğitim 09.01.2018, 23:35 09.01.2018, 23:49
Milli Eğitim Müdürlüğü Resmen Guinness Rekorlar Kitabında

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından organize edilen rekor Milas Kaymakamı Eren ARSLAN, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa BAL ve Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref ARSLAN’ın da bizzat her türlü desteği ile 17 Mayıs 2017 tarihinde kayıt altına alınmıştı. Guinness tarafından gerekli denetimler tarafından da geçen deneme artık resmen Guinness rekorlar kitabına girdi.

Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl düzenlenen "Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği"nde öğrencilerin oluşturduğu çipura figürünün, dünyanın en büyük balık figürü olarak tescillendiğini ve Guinness Rekorlar Kitabı'nın resmi sitesinde yayımlandığını belirtti.

ÇİPURA FİGÜRÜ'YLE REKOR KIRILDI

Dünya rekorunun sahibi olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Bal, bu yıl da etkinliğin ikincisini gerçekleştireceklerini kaydetti.

2 BİN 791 ÖĞRENCİYLE YAPILDI

Milas'ta 17 Mayıs 2017'de öğrenciler, rekorlar kitabına adlarını yazdırabilmek için Milas Şehir Stadı'nda bir araya gelmişti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen etkinlikte, Guinnes Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural'ın işaretiyle 2 bin 791 öğrenci, 5 dakika boyunca hareketsiz durarak "çipura" figürü oluşturmuştu.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@