Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Uzun Soluklu, Sürdürülebilir Eğitim Paketi Fırsatı!

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, Özel Eğitim Mesleki Gelişim Programları tanıtım töreninde açıklamalarda bulundu. Özel eğitim alanında görevli öğretmenlerin bilgi, beceri ve yeteneklerini arttırmayı amaçlayan program hakkında detayları Bakan Ziya Selçuk açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Uzun Soluklu, Sürdürülebilir Eğitim Paketi Fırsatı!

Özel Eğitim Mesleki Gelişim Programları'nın çok önemli bir vazife göreceğinin altını çizen Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, amaçlarının özel eğitim ihtiyacı olan çocukların mutluluklarını en üst seviyeye çıkartmak olduğunu söyledi.

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİNE YENİ DESTEK!

Milli Eğitim Bakanlığı olarak özel eğitime büyük önem verdiklerini söyleyen Bakan Selçuk, “Biz çocuklarımızın herhangi bir eğitim imkanından mahrum kalmamalarını istiyoruz. Bu açıdan hareket ederek özel eğitim veren okullarımızın sayılarını arttırıyoruz. Bununla da kalmayarak öğretmenlerimize destek oluyoruz ve altyapı imkanlarını geliştiriyoruz. Müfredatımızda yer alan kaynaştırma ve bütünleştirme eğitimine dahil olan içerikleri zenginleştirip eğitimin daha nitelikli bir hale gelmesine de imkan tanıyoruz. Özel eğitimlerde kullanılan materyallerin, araç ve gereçlerin tedarik edilmesi konusunda da yoğun bir gayret gösteriyoruz.” dedi.

YENİ BİR KİTAP SETİ HAZIRLANDI!

Özel eğitim ihtiyacı olan çocukların eğitimlerinde vazife yapan öğretmenlere ihtiyaçlarını sürekli sorduklarını söyleye Bakan Ziya Selçuk, “Mesleki gelişim eğitimlerinin çok önemli olduğunu bizzat öğretmenlerimizden öğrendik. Öğretmenlerimiz yeni gelişmelerle alaka bilgi sahibi olup yeni kaynaklara ulaşmak istiyorlar.Bu anlamda hem kendilerinin eğitimlerini hem de müfredatlarını daha üst noktaya taşımak için destek bekliyorlar. Bundan hareket ederek daha önce yaptığımız otizm spektrum bozukluğuna yönelik çalışmaların kapsamını oldukça genişleterek özel eğitim alanı mesleki gelişim programıyla yeni bir kitap seti hazırladık. Bu setle beraber öğretmenlerimiz ihtiyaçları olan içeriklere çok verimli bir şekilde ulaşabileceklerdir.” ifadelerini kullandı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR EĞİTİM PAKETİ!

Yeni mesleki programın uygulamaya dayalı olduğunu söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Bu mesleki gelişim programı devreye girdiği andan itibaren öğretmenlerimiz kısa süreli bir programla karşılaşmayacaklar. Uzun soluklu ve sürdürülebilir bir eğitim paketi öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri adına hizmetlerinde olacak. Bu şekilde daha önce alınan eğitimlerin derinleşmesi ve genişlemesi imkanı doğacak. Bu programın hayata geçmesiyle hem öğretmenlerinin hem velilerimizn hem de öğrencilerimiz hayatlarında büyük değişimler olacak. Öğretmenlik kendisini sürekli yenileme, geliştirme ihtiyacı hisseden bir meslektir.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@