Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Liseler İçin Yüz Yüze Sınav Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde yapılacak olan yüz yüze sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk öğrencilerin sınavlarda erteleme taleplerine yanıt vererek herhangi bir erteleme olmadığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Liseler İçin Yüz Yüze Sınav Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın liselerde yüz yüze eğitim ile alakalı olarak aldığı karara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni bir açıklama yaptı.

YÜZ YÜZE SINAVLARDA ERTELEME OLACAK MI?

Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin liseler için alınan yüz yüze sınav kararının iptal edilmesine yönelik taleplerine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öğrencilerimizin liselerdeki yüz yüze sınavlar hakkındaki erteleme taleplerini duyuyorum ve gençlerimizin sosyal medyadaki paylaşımlarını büyük bir özenle okuyorum. Biz salgın döneminde hangi adımları atmışsak önceliğimiz öğrencilerimizin sağlıkları olmuştur. Bu kararları hem eğitimciler hem de hekimler birlikte çalışarak veriyorlar. Salgının seyrini günlük olarak takip ediyoruz. Neyin riskli olacağını, neyin yapılması gerektiğini verilere dayanarak ortak akıl ile meydana çıkarıp adımlarımızı atıyoruz.” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Ortak akılla alınan kararlarda atılan adımlar hakkında bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda verdiğimiz kararlarla köy okullarımız ile ana okullarımızda yüz yüze eğitime başladık. 1 Mart'ta da ilkokul 1,2,3,4. sınıf öğrencileri ile 8. ve 12. sınıf öğrrencilerimiz yüz yüze eğitime başlayacaklar.” ifadelerini kullandı.

SINAVLARIN ERTELENMEDİĞİ DUYURULDU!

Liseler için alınan yüz yüze sınav kararını da değerlendiren Bakan Selçuk, “Liselerimizde de sadece yüz yüze sınavların yapılabilmesi için gereken tüm hazırlıklarımızı ve tedbirlerimizi tamamladık. Öğrencilerimizin yüzde 40'lık kısmının sınavları tamamlanmış durumda. Bugün biz bu sınavları ertelersek yakın zamanda öğrencilerimizin çalışma yükü fazlalaşacak ve o zaman da çok daha farklı sorunları konuşuyor olacağız. Bu da bizim planlamalarımız içerisinde olan destekleme programlarımızı engeleyecektir. Biz gelecek yıllara sorunlar biriktirmemek için kritik kararlar alıp uyguluyoruz. Kararlar alırken öğrencilerimizin sağlığı her zaman ilk öncelik sıralamamızda yer alıyor. Bu konuda bir endişe yaşanmamalıdır. Öğrencilerimiz bizlere destek olmalıdırlar. Hep birlikte gayret ederek sorunların üstesinden geleceğiz. Öğrencilerimiz derslerine ve sağlıklarına odaklansınlar.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@