Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Her Öğrenciye Telafi Eğitimi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimlerine dair bilgiler verdi. Telafi eğitimlerinin amacına ilişkin bilgi veren Ziya Selçuk öncelikli grupları açıkladı. Bakan Selçuk'un son dakika telafi eğitimi açıklamasının satır başları.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Her Öğrenciye Telafi Eğitimi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yeni Nesil Eğitim, Yeni Neslin Eğitimi" temasıyla düzenlenen "Sürdürülebilir Hikayeler Webinar Serisi" seminerine katıldı. Burada video mesaj yöntemiyle açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk katıldığın etkinliğin detayları hakkında konuştu. Daha sonra eğitim alanında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk, kısa süre önce ilan ettiği telafi eğitimleri hakkında konuştu. 

ZİYA SELÇUK'TAN TELEFİ EĞİTİMLERİ AÇIKLAMASI

Bakan Ziya Selçuk konuşmasında her öğrenciye telafi eğitimi vermek istediklerini ifade ederek bu alanda yürütülen çalışmalara değindi. Ziya Selçuk konupşmasında kapsayıcı ve nitelikli eğitimin, sürdürülebilir kalkınma için en güçlü araç olduğunu vurguladı.

Telafi programına dair bazı detaylara da konuşmasında yer veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

"Şimdi ise başlattığımız telafi programıyla dezavantajlı grupta yer alanlar öncelikli olmak üzere akademik, sosyal, duygusal, fiziksel ve sağlık yönlerinden salgın döneminde öğrencilerimizin ortaya çıkan açıklarını kapatmayı hedefliyoruz. Bunu, bir eğitim seferberliği haline getirerek, halkın her kesimiyle iş birliği içinde, uzun vadeli bir destekleme programı olarak kuruyoruz."

Eğitim eşitliği konusunda da önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı, dezavantajlı grupların fırsatlarının artırılması ve bütün öğrencilerin var olan potansiyellerini ihtiyaç duydukları imkanlar içinde ortaya çıkarabilmelerinin en temel hedefleri olduğunu söyledi.

Ziya Selçuk konuşmasında ayrıca öğrencilerin mesleki eğitime ve nitelikli yükseköğretime rahatlıkla ulaşabilmeleri için çalışmalarında devam ettiğini vurguladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@