Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlk Ders Zilini Iğdır'da Çalarak Yüz Yüze Eğitim Planlamasını Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Iğdır'ın Aralık ilçesinde Gödekli İlkokulu'nda düzenlenen 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl başlangıç törenine katılarak ilk ders zilini çaldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlk Ders Zilini Iğdır'da Çalarak Yüz Yüze Eğitim Planlamasını Açıkladı!

Türkiye'de milyonlarca öğrenci için 2020-2121 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılı bugün resmen başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk zili Iğdır'ın Aralık ilçesinde bulunan Gödekli İlkokulu'nda çaldı.

BAKAN ZİYA SELÇUK DERS ZİLİNİ AÇLDI!

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Salgın koşulları altında eğitim ve öğretimde bazıaksamalar meydana geldiği biliniyor. Salgının seyrine göre okul risk değerlendirmesi yapılarak okulların açılabilmesi için il bazlı kararlar alınabilmesine yönelik adımları atıyoruz. İkinci yarıyıl tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun.” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM PLANLAMASI!

Okullarda yüz yüze eğitime yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Ziya Selçuk, “Bugün köy ve seyrek nüfuslu yerlerdeki ilkokullarda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Bu adımımızı 1 Mart'ta yeni bir adım takip edecek. O zaman da okul öncesi ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri için okullarımızın kapıları açılacak.” ifadelerini kullandı.

İL BAZLI KARAR ALINABİLECEK

Her ilin kendi kararlarını alabilmesi için bir hazırlıklarının olduğunu söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Okulların açılması konusunda il bazlı hareket etmeyi kararlaştırdık. Bu şekilde vaka sayısı azalan illerde eğitimin gereksiz şekilde aksamasının önüne geçilecek. İl ve ilçe merkezlerinde salgının boyutuna bakılacak ve o ilin kurulları okulların açılmasına dair kendi kararlarını verecekler.” şeklinde konuştu.

OKULLARDA ÖĞRENCİLERİN SAĞLIK GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK

Okulların tüm önlemler alınarak açılmaya başlandığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okulları açabilmek için bazı koşullar belirledik ve uygulamaya soktuk. Tedbiri olmayan, sağlıklı ortam sağlayamayan okullar kesinlikle açılmadı. Uzun süren araştırma ve planlama ile bunları belirledik, aksayan yerler varsa tespit edip hazırlığımızı yaptık. Tüm çocuklarımızın aynı sağlık güvenliği imkanlarıyla okullarına devam etmelerini sağlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@