Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta Yeni Bir Döneme Başlıyoruz!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasıyla beraber yeni bir döneme başlanılacağını duyurdu. Bakan Selçuk öğrenme kayıplarının araştırdıklarını ve buna göre bir yol haritası belirleyeceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta Yeni Bir Döneme Başlıyoruz!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasına dair açıklamalarda bulundu. Yeni bir döneme başlanacağını duyuran Bakan Selçuk, öğrencilerin öğrenme kayoplarına ilişkin bir araştırma yaptıklarını söyledi.

YENİ BİR DÖNEME BAŞLIYORUZ!

Okulların açılmasına yönelik bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “15 Şubat 2021 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı olarak yeni bir döneme başlıyoruz. Dileğimiz koronavirüs salgınının çok kısa bir süre içerisinde bir engel olmaktan çıkmasıdır. Okullarımızın öğretmenlerle ve öğrencilerle yeniden hayat bulmasını istiyoruz. Okullarımızın alışık olduğu seslere, renklere ve yüzlere kavuşmasını amaçlıyoruz.” dedi.

ÖĞRENME KAYIPLARINI ARAŞTIRIYORUZ

Koronavirüs sürecinin eğitim alanında yaptığı tahribata dikkat çeken Bakan Selçuk, “Öğrencilerimizin öğrenme kayıplarına dair bir araştırma yapıyoruz. Yakın zamanda bu konuda bir yol haritası paylaşacağız. EBA bir çeşit okul olarak hayatımızda yer almaya devam ediyor. Bizim şu andaki hedeflerimizden birisi de canlı dersleri hem nitelik hem de nicelik açısından arttırmaktır. Şimdiye kadar tablet bilgisayar ve internet erişimi desteği sunduk. Buna da devam ederek sorunsuz bir farklı eğitim modelini ortaya koymak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SALGIN BİTSE DE UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDECEĞİZ!

EBA TV'nin salgın dönemindeçok büyük bir vazife gördüğüne dikkat çeken Bakan Ziya Selçuk, “Öncelikle EBA TV öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Hepimiz eksikliklerimizin ve ihtiyaçlarımızın farkına vardık. Uzaktan eğitime salgın riskleri tamamen ortadan kalksa dahi devam edeceğiz. Bu süreçte öğretmenlerimiz bireysel gelişimlerini arttırma konusunda büyük bir azim gösterdi. Bunu takdir etmemiz gerekir.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@