Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı ancak henüz detayları açıklanmadığı için velilerin kafasında soru işaretleri oluşturduğu "hem yüz yüze hem de uzaktan eğitim" kararıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Selçuk da bir açıklama yaptı.

Eğitim 08.09.2020, 16:54
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Microsoft iş birliğinde düzenlenen Mesleki Gelişim Programı Dijital Sertifika Töreni’nde konuştu.

Bakan Selçuk koronavirüs salgını nedeniyle açılıp açılmayacağı bir hayli tartışılan okullarla ilgili, “Bir takım teknik hazırlıklarımız var. En kısa sürede gereken açıklamayı yapacağız” ifadesini kullandı.

Selçuk, şöyle devam etti: “53 program eğitim içeriği oluşturuldu ve 6 bin 100 öğretmenimiz de yararlanma imkanı buldu. Bu sayı çok çok aratacak. Bir kısmı da uluslararası sertifika almaya hak kazanmış durumda.”

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları:

53 program eğitim içeriği oluşturuldu ve 6 bin 100 öğretmenimiz de yararlanma imkanı buldu. Bu sayı çok çok aratacak. Bir kısmı da uluslararası sertifika almaya hak kazanmış durumda.

Bir takım teknik hazırlıklarımız var. En kısa sürede gereken açıklamayı yapacağız."

Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan dün yaptığı açıklamada "Hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz.

Ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN'DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada, 'Eğitim öğretime, salgın şartlarını dikkate alarak yüz yüze ve uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okulları eğitim öğretime açıyoruz' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@