Milli Eğitim Bakanı, Müdür Atamalarına İlişkin İl Müdürlerini Uyardı

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, müdür atamalarına ilişkin “Bazı yerlerde yöneticilerle okul aile birliği, öğretmen veya öğrenci temsilcilerin

Öğretmenler 05.11.2014, 19:15
Milli Eğitim Bakanı, Müdür Atamalarına İlişkin İl Müdürlerini Uyardı

ANKARA (ANKA)- Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, müdür atamalarına ilişkin “Bazı yerlerde yöneticilerle okul aile birliği, öğretmen veya öğrenci temsilcilerin verdikleri puanlamalar arasında çok dramatik farklar varsa ki böyle örnekler var” derken bunları da araştırdıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı, Genel Kurul’da Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 3.maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Müdür atamalarıyla ilgili soruya Milli Eğitim Bakanı, “Biz bu atamaların olabildiğince objektif kriterlerle gerçekleştirilmesi için 100’e yakın kriter geliştirildiğini, bu kriterleri uygulayacak aktörleri belirlediğimizi dünkü açıklamalarımda da söyledim. Ama bazı yerlerde yöneticilerle okul aile birliği, öğretmen veya öğrenci temsilcilerin verdikleri puanlamalar arasında çok dramatik farklar varsa ki böyle örnekler var. Bunları da araştırdığımızı, dava açıldığını, açılacağını, açılması gerektiğini, eğer münasebetsiz sorular sorulduysa komisyonlarda…” yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanı, 15 -20 gün önce il müdürlerini telekonferansla topladığını, tekrar bu konularda uyardığını ifade ederek, “Sadece eğitimci niteliğini veya yönetici niteliğini ölçmeyi amaçlayan kriterler dışında herhangi bir siyasi veya sendikal kayırmacılığa gitmemeleri gerektiği konusunda kendilerini uyardım” dedi. (ANKA)

(MG/AYÇ) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@