Milas'ta şehitler için mevlit okutuldu

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Aralık’ta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında ve Halep’teki saldırılarda şehit olanlar için Mevlid-i Şerif okuttu. Zulmedenleri lanetlediklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Bal, mazlum ve mağdurların her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Eğitim 15.12.2016, 20:33 15.12.2016, 20:37
Milas'ta şehitler için mevlit okutuldu

gunaydinmilas.com'un haberien göre; Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Aralık’ta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında ve Halep’teki saldırılarda şehit olanlar için Mevlid-i Şerif okuttu. Zulmedenleri lanetlediklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Bal, mazlum ve mağdurların her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, 10 Aralık’ta İstanbul’da emniyet güçlerine ve sivil vatandaşlara yönelik bombalı terör saldırısı sonrasında şehit olan vatandaşlar için ve Halep’teki saldırılarda katledilen şehitler için Ulu Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttu. Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer'in yanı sıra ilçedeki daire amirlerinin, öğrencilerin, emniyet mensuplarının ve vatandaşların katıldığı ikindi namazının ardından, şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

2006 İslam Kültür Başkenti unvanını kazanan Halep’in son günlerde yandığını belirterek yazılı bir açıklama yapan Milas Milli Eğitim Müdürü Bal, Halep halkının katledildiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Halep’te hastaneler, okullar, pazaryerleri, camiler bombalanıyor. Halep zulme direniyor. Halep insanlık vicdanını bekliyor. Halep’te yaşanan bu insanlık dramı 7,5 milyar insanlığın gözü önünde işlenmekte. Bu insanlık dramı, zulüm tabloları, İslam ülkelerinin ve tüm dünya ülkelerinin TV ekranlarna ve yazılı basınına yansımakta bu tablo karşısında ise bütün dünya sessizliğe gömülmektedir. Tıpkı 10 Aralık günü Türkiyemizin birlik ve beraberliğine, demokratikleşme çabalarına yönelik olarak gerçekleştirilen terörist saldırılarına hiç kimsenin insanlık adına bir tepki göstermediği gibi. Biz biliyoruz ki, terör, özellikle İslam dünyasında yıkımın yaşanması için, bizzat emperyalist devletler tarafından desteklenmektedir. Adı ne olursa olsun terörizmin her türlüsünün karşısındayız. Zalimler için yaşasın cehennem!” 

“Halep’te daha fazla insanlık yok edilmeden, insan olan ve insanlığa duyarlı dünya insanlığı, İslam âlemi harekete geçmeli, sorumluluk bilinci ile bu ölüm makinelerini durdurmalıdır. Bugün susanlar, yarın ağlayan çocukların gözyaşlarında, kanlarında boğulacaklardır.

Zulme, ancak paslı vicdanlar sessiz kalır. Halep yaramızdır. Çökertilmeye çalışılan Müslüman’ın iradesidir.” diyerek açıklamalarda bulunan Bal, şanlı Türk milletinin son yazdığı destânın tarihinin 15 Temmuz olduğuna vurgu yaparak, “Bu tarihten sonra İslam Ümmetinin son umudu ve son kalesi olan Türkiye’yi bu tarihten sonra Müslümanların, mazlumların ve mağdurların hamisi olmuştur. Dünyadaki katliama ve haksızlığa uğrayanlar için tüm Müslümanların yardıma koşması gerekmektedir, aksi takdirde Allah nezdinde bunun sorumluluktan kurtulamayız. Unutmayalım ki Allahu Teala Kur'an-ı Kerim'de 'Sakın, Allah’ı zâlimlerin yaptıklarından habersiz sanma Şüphesiz ki Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (İbrahim 42)' ayeti ile zalimlerin sonunu bildirmiştir. Bu vesile ile zulmedenleri kınıyor; mazlum ve mağdurların her zaman yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla sunuyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@