MEB'in Gönderdiği Yazı, İdarecilere Pahalıya Patladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde okullara gönderdiği 'Şahsi internetlerin kapatılması' ile ilgili yazı okul idarecilerini zor durumda bıraktı.

Öğretmenler 14.09.2015, 23:26
MEB'in Gönderdiği Yazı, İdarecilere Pahalıya Patladı

Milli Eğitim Bakanlığı 10.07.2015 tarihinde okullara gönderdiği yazıda, okullarda bulunan MEB interneti haricinde internet kullanımının bulunduğu, bu internet hatlarının kapatılması, aksi takdirde ilgili kişilere cezai işlem uygulanacağına daire bir yazı gönderdi. Aynı yazı 27.02.2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir kere daha gönderilmişti.

MEB'in İnterneti Yetersiz Geliyor

Sendikahaberleri'ne konuşan okul yöneticisi S.Y. kendilerinin de MEB'in internetinin sık sık kesilmesinden dolayı, İlçe Milli Eğitim ile yazışmaların aksamaması için okul olarak şahsi internet almak zorunda kaldıklarını ve uzun zamandır okullarında şahsi internet kullandıklarını belirtti. İlçe Milli Eğitim tarafından bazen anlık cevaplanması gereken yazılar internet üzerinden geldiğinde MEB'in internetindeki sorunlar nedeniyle gerekli işlemlerin yapılamadığını ve işleyişin aksadığını belirten S.Y. "Bu nedenle bir çok okulda şahsi internet kullanılmakta." dedi.

735 TL Borç Çıktı

Son gönderilen yazıdan sonra sıkıntı yaşamamak için interneti kapatma kararı aldıklarını ve kapatma işlemini yapmak için ilgili firmaya gittiğini belirten S.Y. "İnterneti aldığımızda 2 yıl taahhütlü almıştık. Bugün 11 aydır kullanmakta olduğumuz interneti kapatmak için gittiğimde taahhüt dolmadığı için geçmiş aylarda yapılan indirimlerin benden tahsil edileceği belirtilerek, 735 TL ödemem gerektiği söylendi."

Yöneticiler Mağdur Oldu

S.Y. mağduriyetini firma yetkilileri ile paylaştığında yetkilinin, "Bir kaç gündür bu sıkıntıyla bir çok eğitimci arkadaşımız geldi. Hepsi bu konudan dolayı mağduriyet yaşadı. Eğitimin aksamaması için iyi niyetle yapılan bir uygulama nedeniyle çok sayıda yönetici yüzlerce Lira ödemek zorunda kalacak" ifadelerini kullandığını aktardı.

Sözleşme Bitene Kadar İzin Verilebilir

Okullara alınan internetin eğitimin aksamaması için yapılmış iyi niyetli bir davranış olduğunun altını çizen S.Y. en azından bu durumda olan kurum ve kişilere sözleşmeleri bitene kadar izin verilerek bu mağduriyetin önlenmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar (1)
M.İHSAN BEŞEL 5 yıl önce
İDARECİLER SANKİ CEBİNDEN Mİ ÖDEYECEK? OKUL AİLE BİRLİĞİ HESABINDAN ÖDENİR.AMAÇ MADURİYET YAPIP GENELGEYE ENGEL OLMAK.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@