Meb'den Yaşam Boyu Öğrenme Çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları için Ulusal Koordinatörler Projesi gerçekleştirdi. Projenin tüm detayları haberimizde...

Öğretmenler 26.11.2015, 10:07
Meb'den Yaşam Boyu Öğrenme Çalışmaları

İSTANBUL (ANKA) -Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Avrupa Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları için Ulusal Koordinatörler Projesi hazırladı. 

Proje kapsamında  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Şaban Cengiz ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile medya temsilcileri, oplumda yetişkin eğitimi farkındalığını arttırmak için hangi alanlarda işbirliği yapılabileceğini tartıştı.

Konusu genel anlamıyla yetişkin eğitimi ve hayat boyu öğrenme konusundaki farkındalığı arttırmak olan proje, Avrupa Eğitim, Görsel, İşitsel ve Kültür yürütme ajansı tarafından hibe desteği verilerek gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 81 il genelinde 82 kere olmak üzere 14 bin 255 yetişkine yönelik olarak “Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim” konulu birer günlük seminerler gerçekleştirildi. Yetişkin eğitimi alanında kararlı adımlar atan Bakanlık, yaygınlaştırma ve geliştirme faaliyetlerini daha iyi yapabilmek için sivil toplum kuruluşları, belediye temsilcileri, yetişkin eğitimi alanında çalışan akademisyenler ve medya temsilcileri ile yuvarlak masa toplantıları organize etti. Bu toplantılarda en genel anlamıyla yetişkin eğitimi için neler yapılabileceği tartışıldı ve nasıl işbirliği yapılabileceği görüşüldü.

Yaşam boyu eğitim konusunda medya temsilcileri de desteklerini esirgemedi. Toplantıda temsilciler konuyla ilgili taleplerini ve eleştirilerini Müsteşar Yardımcısı Çolakoğlu’na iletti. Akademisyenler de yaşam boyu eğitimin önemini dile getirdi.

Toplantıda, yurtdışı ve yurtiçi seyahatlerine basın mensuplarının davet edilmesi, haber bültenlerinin haber niteliği taşıyan bir üslupla hazırlanması, belediyelerle işbirliğinin güçlendirilmesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve medya mensuplarıyla bir çalıştay düzenlenmesi, eğitim ortamlarının katılacak yetişkinlere göre düzenlenmesi kararları alındı.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle pasta kesilen toplantıdan sonra katılımcılar Bakanlığın düzenlediği yemeğe katıldı. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@