Meb'den Suriyeli Öğretmenler İle İlgili Flaş Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli öğretmenlerin istihdamıyla ilgili basında yer alan haberlere yönelik, yürütülen çalışmalara gönüllü olarak destek olan Suriyeli öğretmenlere herhangi bir ücret ödenmediğini belirtti.

Öğretmenler 21.08.2015, 13:14
Meb'den Suriyeli Öğretmenler İle İlgili Flaş Açıklama

ANKARA (ANKA) -Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli öğretmenlerin istihdamıyla ilgili basında yer alan haberlere yönelik, yürütülen çalışmalara gönüllü olarak destek olan Suriyeli öğretmenlere herhangi bir ücret ödenmediğini belirtti.

Bazı basın yayın organlarında yer alan Suriyeli öğretmenlerin istihdam edileceğine dair haberlere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıklama yaptı. Açıklamaya göre, bu çalışma, Suriyeli çocukların eğitime erişimini ve nitelikli eğitim hizmetlerinden yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla yürütülüyor. Çalışma, başta UNICEF Türkiye Temsilciliği olmak üzere, ulusal ve uluslararası birçok kuruluş ile iş birliği içerisinde sürdürülüyor. Suriye’de öğretmenlik yaparken Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan ve gönüllü olarak söz konusu faaliyetlere katılıp, Suriyeli çocuklara destek olmak isteyen kişilerin belirlenmesi amacıyla yürütülen bu çalışma, kamplardaki sığınmacılarla sınırlı tutuluyor.

-SURİYELİ ÖĞRETMENLER ÜCRETLİ DEĞİL GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYOR-

Yapılan açıklamada yürütülen çalışma “Geçici koruma altında bulunan Suriyelilere yönelik olarak oluşturulan geçici eğitim merkezlerinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetine gönüllü olarak destek olmak isteyen Suriyeli öğretmenlerin belirlenmesi amacıyla yürütülen bir çalışmadır” şeklinde tanımlandı.

Bakanlık, yürütülen çalışmalara gönüllü olarak destek olan Suriyeli öğretmenlere herhangi bir ücret ödenmediğinin ve bu konu dışında Suriyeli öğretmenlerin istihdamına ilişkin herhangi bir çalışma bulunmadığının da altını çizdi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@