MEB\'den Okullara İnternet Soruşturması

Milli Eğitim Bakanlığı MEB ADSL hariç internet hattı aboneliği kullanan okulları tek tek tespit etti. Sorumlular hakkında yasal işlem yapılacak. Soruşturma tüm illerde başlatılacak.

Öğretmenler 05.11.2015, 13:18
MEB\'den Okullara İnternet Soruşturması

İŞTE MEB'den bu konuda gönderilen tespit yazısı ve tespit edilen illerin listesi...

Sayın Yetkili;

İlinizde MEBADSL harici bulunan okulların listesi ekte gönderilmiştir. Daha önce  10.07.2015 tarih ve 7180248 sayılı İnternet ve Bilgi Güvenliği konulu yazımızda “İl ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri , Resmi Kurumlar ve Okullarımızda MEBADSL hattı kullanılması zorunludur.  Her ne şekilde olursa olsun ADSL,3G vb. hat kullanmak yasaktır. Aksi davranış tespit edilen personel veya kurum hakkında gerekli yasal süreç başlatılacaktır.”  şeklinde belirtilmiştir.

Operatörlerden yapılan sorgularda tüm yazı ve maillerimize rağmen İlinizde bulunan resmi kurum/okulların MEBADSL hariç internet hattı aboneliği kullandıkları tespit edilmiştir. Söz konusu abonelerin, aboneliklerinin ivedi olarak iptal edilmesi ve  aboneliklerinin iptal edildiğine dair operatörler tarafında verilecek belgelerin tüm hepsinin toplanarak  11 Kasım Çarşamba günü saat 17:00’akadar Başkanlığımıza resmi yazı ile gönderilmesi, iptal etmeyen, etmediği tespit edilen kurum ve personel hakkında gerekli yasal işlemin başlatılarak tarafımıza bilgi verilmesi konusunda gereğini rica ederim.

İyi Çalışmalar

Murat KARADAĞ

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Bilişim Altyapı Sistemleri ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı

Kaynak: AjansKamu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@