MEB'den Aday Öğretmenlere Gol

MEB, 2014 eylül ayında atadığı öğretmenlerin adaylık süresini uzatarak 2015 ağustos eş durumu yer değişikliğine başvurmalarını sessiz sedasız engellemeye çalışmaktadır. Yeni yönetmelikle uygulama

Öğretmenler 12.05.2015, 01:14
MEB'den Aday Öğretmenlere Gol

MEB, 2014 eylül ayında atadığı öğretmenlerin adaylık süresini uzatarak 2015 ağustos eş durumu yer değişikliğine başvurmalarını sessiz sedasız engellemeye çalışmaktadır. Yeni yönetmelikle uygulamaya konulan adaylık kaldırma sınavının eylül-ekim'de yapılacak olması bunun en büyük kanıtıdır.

MEB'de evli öğretmenler atandıktan bir sonraki yıl eş durumu hakkını her zaman kullanmıştır. Bu sene yeni yönetmelikle (madde 19) bunun önü kapatılmaya çalışılmaktadır. 2014 eylül ataması öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavı 2015 eylül-ekim de yapılırsa, ki öyle olacağı anlaşılmakta, binlerce evli öğretmen ağustos ayında yapılan özür grubu yer değişikliğine nasıl başvuracak?

BAŞVURAMAYACAK!

Meb'de ilk kez yapılacak olan bu uygulama evli öğretmenleri mağdur edecek. MEB'in haksız uygulamasına dur deme noktasında binlerce öğretmen, anne-baba, çocuk yardım bekliyor.

kamuajans.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@