Mebbis il içi yer değiştirme başvuru giriş sayfası

Başvurular elektronik ortam üzerinden yapılacak. Başvuru işlemleri eğitim kurumları müdürlüğü, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanıp geçerlilik kaza

Öğretmenler 16.05.2015, 23:47
Mebbis il içi yer değiştirme başvuru giriş sayfası

Başvurular elektronik ortam üzerinden yapılacak. Başvuru işlemleri eğitim kurumları müdürlüğü, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanıp geçerlilik kazanacak. Onaylanmayan işlemlerin geçersiz sayılacağı da ek bilgi olarak belirtildi. Atamaların ise valilikler tarafından 29 Mayıs tarihine dek sonuçlanacağı bildirildi. İlişik kesme işlemlerinin ise 15 Haziran 2015 tarihinde başlayacağı açıklandı. 

Başvurular http://mebbis.meb.gov.tr yada http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde bulunan Başvuru Formu doldurularak yapılacak. 

Elektronik başvuru formunun dışında herhangi bir belgeyle yapılan başvurular geçersiz sayılacak. Gerçeğe uygun olamyan bilgilerin bulunduğu başvuru formları ve onaylanmayan başvurular kesinlikle geçersiz sayılacak. Buna rağmen başvuruları onaylayan görevliler olursa bu kişiler hakkında da yasal olarak işlem yapılacaktır. 

İl içi isteğe baplı yer değiştirme görevlerinin yeri değiştirilen öğretmenler yer değişikliği işlemini iptal edemeyecek. Öğretmenlerin bunu gözönüne alarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Fakat; yer değiştirme işlemi gerçekleştikten sonra mazeret durumlarından herhangi biri meydana gelmişse; görev yaptıkları yerlerinden ayrılmamaları durumunda işlem iptal edilebilecek. Ataması iptal olmuş olanlardan önceki çalıştığı yerlerinde norm kadro olmayanlar, il içinde öteki öğretim kurumlarında boş olan norm kadrolara valilik tarafından atanabilecekler. 

Milli Eğitim Bakanlığı valiliklere yazı göndererek Mebbis kayıtlarının güncellenmesini talep etti. Yakın zamanda yapılacak başvurular için Mebbis kayıtlarının güncel tutulması daha sağlıklı yer değiştirme yapılmasını sağlayacaktır.

mebmedya.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@