MEB Sözleşmeli Öğretmen Alımı Mülakat Tarihleri Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı sözleşmeli öğretmen alımı mülakat tarihlerinin güncellendiğini duyurdu. MEB tarafından yapılan açıklamada, adayların ne zaman sınava girecekleri ve yeni sınav belgelerinin nasıl alınacağı ilan edildi.

MEB Sözleşmeli Öğretmen Alımı Mülakat Tarihleri Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi sitesinden sözleşmeli öğretmen alımı yeni sözlü sınav tarihlerini açıkladı. MEB duyurusunda adayların dikkat edecekleri hususlara ilişkin de bilgi verdi. MEB tarafından ilan edilen yeni sözlü sınav tarihleri. 

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ ERTELENDİ

MEB basın açıklamasında sözleşmeli öğretmen alım sürecini hatırlattı. Bu kapsamda 19.940 sözleşmeli öğretmenin atama işlemi için 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusunun yayımlandığını aktaran MEB, adayların ön başvurularını 15 Mart ile 26 Mart tarihleri arasında yaptıklarını bildirdi. Bunun dışında sözlü sınava katılacak adayların da 3 Mayıs tarihinde sınav merkezlerinin açıklandığı aktarıldı. 

Merkez Sınav Nedeniyle Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasının devamında öğretmen alımı için gerçekleştirilecek mülakat aşamasının neden ertelendiğine dair bilgi verdi. MEB açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Ancak 06 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanan 2021 yılı Merkezi Sınav nedeniyle, 01-04 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak sözlü sınavlarda herhangi bir aksama yaşanmaması amacıyla 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu ekinde yer alan Ek-4 Takvim ekteki gibi güncellenmiştir. Bu bağlamda sözlü sınav merkez ve saatleri aynı olacak şekilde;"

1 Hafta Sonraya Ertelendi

1 Haziran 2021 tarihinde sözlü sınava katılacak adayların sınav tarihi 8 Haziran 2021 olarak güncellendi. 

2 Haziran 2021 tarihinde sözlü sınava katılacak adayların sınav tarihi 9 Haziran 2021 olarak güncellendi.

3 Haziran 2021 tarihinde sözlü sınava katılacak adayların sınav tarihi 10 Haziran 2021 olarak güncellendi.

4 Haziran 2021 tarihinde sözlü sınava katılacak adayların sınav tarihi 11 Haziran 2021 olarak güncellendi.

Sözlü sınava katılacak öğretmenlere bir de uyarıda bulunan MEB basın açıklamasının sonunda, adayların sınav giriş belgelerinin güncel haline e-Devlet üzerinden ulaşabileceklerini bildirdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@