MEB Müdüründen Köydeki Öğrencilere Aşağılayıcı Sözler

Antalya'nın Elmalı İlçesinde 10 köyden taşımalı gelen öğrencilerin olduğu Durmuş Yener Ortaokulu'nda yapılmak istenen Opera programına İlçe Milli Eğitimden izin çıkmadı. Okulun M&

Öğretmenler 01.04.2015, 17:48
MEB Müdüründen Köydeki Öğrencilere Aşağılayıcı Sözler

Antalya'nın Elmalı İlçesinde 10 köyden taşımalı gelen öğrencilerin olduğu Durmuş Yener Ortaokulu'nda yapılmak istenen Opera programına İlçe Milli Eğitimden izin çıkmadı.

Okulun Müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu, Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) sanatçıları tarafından verilecek konser için okul müdürlüğü aracılığıyla Elmalı İlçe Milli Eğitimden izin istedi. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürünün cevabı biraz farklı oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün 'Daha müzikten anlamayan çocuklar operadan ne anlar' düşüncesiyle izin vermediğini söyledi.

"Hocam daha müziği bilmeyen çocuklar operadan ne anlar?"

İzin verilmemesinin nedenini öğretmen isteyen Dayıoğlu İlçe Milli eğitim Müdürlüğünü aradı.

Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın, 'Hocam daha müziği bilmeyen çocuklar operadan ne anlar' diyerek, bu etkinliğe izin vermediğini söyledi. Beynimden vurulmuşa döndüm, ciddi anlamda şoka girdim. Kendisinin bir eğitimci olduğunu hatırlattım, bu talihsiz cümlenin arkasında olup olmadığını sordum. Çünkü yanlışlıkla, sinirlenmiş de söylemiş olabilir. 'Hayır hocam izin vermiyorum. Olay bitmiştir benim için. Benimle polemiğe girme' dedi" diye konuştu. 

Durumla ilgili tepkisini dile getiren Dayıoğlu, "Ben üç yıllık müzik öğretmeni ve yüksek lisans eğitimine devam eden eğitimci olarak bir ilçe milli eğitim müdürüne bu sözleri yakıştıramadım. Çok talihsiz, eğitimle bağdaşmadığını düşünüyorum. Bilimsel olarak kanıtlanmış, müzik anne karnında başlar. Bu her yerde, müzik müfredatında yazar. Bu hem köy çocuklarımıza, öğrencilerime, hem de benim öğretmenliğime ve okulumuzca yapılmak istenen bir etkinliğe yapılmış çok büyük bir hakarettir" dedi.

Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın ise "Biz resmi kurumuz, üstlerimizden izin almadan açıklama yapamıyoruz" demekle yetindi.

Editör Notu: Bu öğretmen ile ilgili hemen bir soruşturma açacaklar. İzinsiz basına demeç verme nedeniyle. Oysa ki öğretmen bu eleştirilerini kendi hesabından paylaşmış, birisi de almış bu sözleri haber yapmış.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@