MEB'in ilk bakan yardımcısı atandı İsrafil Kışla Peki İsrafil KIŞLA kimdir?

Milli Eğitim Bakanlığına ilk Bakan yardımcısı ataması yapıldı .

Eğitim 17.07.2018, 12:31
MEB'in ilk bakan yardımcısı atandı İsrafil Kışla Peki İsrafil KIŞLA kimdir?

İlim Yayma cemiyetinde genel müdürlük , genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan İsrafil KIŞLA ; 24-25-26. dönemlerde Ak Parti Artvin milletvekilliği yaptı .

İsrafil Kışla’nın , Milli Eğitim Bakanlığında bakan yardımcısı olması için İslami sivil toplum örgütleri , İmam Hatip dernekleri ve sendikanın da bu atamayı çok istediği biliniyor .

İsrafil KIŞLA , Gürcü asıllı olup ; Arapça , Gürcüceyi çok iyi biliyor  .

Mütevazi kişiliği ve İslami camiada saygınlığı ile tanınıyor .

Milletvekilliği yaptığı dönemde her kesimin sevgisini kazanmış bir isim olan İsrafil KIŞLA , görev yaptığı süre boyunca çalışkanlığı ve gençler üzerine yaptığı çalışmalarla takdir toplamıştı .

İsrafil KIŞLA’nın , Bakan yardımcılığına atanması çok yerinde bir karar olmuştur .

Sayın Cumhurbaşkanı’nın yeni dönem için özellikle vurgu yaparak uyardığı kibir konusunda tüm bürokrasinin ve vekillerin İsrafil KIŞLA ismini örnek alması gerekiyor .

Çünkü İsrafil KIŞLA ismi mütevazilik demektir . 

İsrafil KIŞLA’nın , Milli Eğitim Bakan yardımcılığına atandığını eski danışmanı ve halen TRT’de daire başkanı olarak görev yapan Zakir Taşdemir , Facebook hesabından duyurdu .

Milli Eğitim Bakan yardımcısı olan İsrafil KIŞLA’ya hayırlı olsun diyor , yeni görevinde başarılar diliyoruz.

İsrafil KIŞLA’nın danışmanının Facebook paylaşımı

İSRAFİL KIŞLA KİMDİR?

10 Mart 1959'da Artvin Şavşat'ta doğdu. Baba adı Sultan Süleyman, anne adı Emine'dir. Yönetici; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. İlim Yayma Cemiyetinde Genel Müdürlük ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Artvin Milletvekili seçildi. Kuveyt Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yaptı. AK PARTİ Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısıdır. İngilizce, Gürcüce ve Arapça bilen Kışla, evli ve 5 çocuk babasıdır.

www.kamudanhaber.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@