MEB E-Sınav Yapabilecek

MEB'İN ELEKTRONİK UYGULAMASI ÜZERİNDEN ÖĞRENCİLER E-SINAV YAPABİLECEK

Öğretmenler 11.09.2015, 14:22
MEB E-Sınav Yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk defa ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak elektronik-kurs uygulaması başlatacak.

Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, öğrenciler ve mezunlar için ücretsiz düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarında e-kurs dönemini başlattıklarını belirterek, ayrıca yine bu yıl ilk kez öğretmen ve öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kursları için elektronik ortamda başvuru yapmalarını sağlayan e-kurs modülünün hayata geçirildiğini bildirdi.

Elektronik kurs modülünün yardımı ile öğrenciler bilgisayar yolu ile e-sınav yaparak kendilerini değerlendirme imkânı bulacaklar.

Muhterem Kurt, konuya ilişkin açıklamasında öğrencilerin, evlerinden ya da sınıflarından sisteme girerek, kurslara başvuru yapabileceğini, kazanım ve tarama testlerini çözebileceğini, bu testlerin değerlendirmesini de yine sistem üzerinden görebileceklerini belirtti.

Kurt, kurslara başvuruların 21 Eylül'de başlayacağını ve 2 Ekim'de sona ereceğini, okulların ise 28 Eylül'de açılacağını belirterek, "Okullar açılmadan kurslara başvuru olabileceği gibi okulların açıldığı ilk hafta içinde de başvurular yapılabilecek. 2 Ekim'e kadar kurs başvurularının tamamlanması gerekir. Çünkü kurslar, 3 Ekim Cumartesi itibarıyla tüm ülke genelinde başlamış olacak" dedi.

Kurslardan faydalanmak isteyen öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifresi olması gerekiyor, EBA şifresi olmayan öğrencilerin de direkt kurs merkezlerine ya da bir örgün kurumuna başvurarak bu şifreleri alabilecekleri belirtiliyor.

Destekleme ve takviye kursları ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://memurunyeri.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@