MEB'den yeni dergi YA DA yadadergi.com

MEB'in güncel eğitim dergisi #eğitimyadaeğitim çıktı. “ya da”lamak ve dopdolu içeriğe ulaşmak için http://yadadergi.com’a tıklayın.

Eğitim 22.11.2019, 14:19
MEB'den yeni dergi YA DA yadadergi.com

yadadergi.com, MEB tarafından çıkarılan Eğitim YA DA Eğitim dergisinin web sitesi.

Eğitim YA DA Eğitim dergisi ekibi olarak eğitimin yalnız okullarla, sınıflarla sınırlandırılamayacak kadar ciddi bir iş olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bize göre eğitim hayatın kendisi, bir hayat sahnesi. Eğitimle ilişkisi olan herkes, hayat sahnesinin bir parçası. Bu düşünceden hareketle öğretmen, veli ve eğitimle ilgilenenler için eğitim gündemini günlük meseleler ve çözümsüz problemlerle tüketmekten kurtararak; düşünsel bir aksiyon içeren, eğitimin kavramsal boyuttan başlayarak irdelendiği ve tanımlandığı, çözüm önerilerinin tartışıldığı, iyi örneklerin öne çıkarıldığı, dünyanın eğitim gündeminin takip edildiği, sanatın altının çizildiği bir dergi çıkarıyoruz.  Bakanlığımızın aktüel ve entelektüel yüzü olacağını düşündüğümüz YA DA’da sadece eğitim uzmanlarına değil; sanatçı, mimar, yönetmen, bilim insanı gibi farklı alanlarda ürün veren, ufuk açıcı işlere imza atmış kişilere yer veriyoruz.

Toplumla farklı anlayışları ve eğitime ilişkin çoklu yaklaşımları paylaşabilme fırsatı bulabilmek adına çıktığımız bu yolculukta dijital çağın olanaklarından yararlanmayı da ihmal etmiyoruz. Buradan derginin basılı biçiminde yer alan içeriklerin bir kısmına, söyleşi ve etkinliklerin kamera önü ve kamera arkası görüntülerine ulaşabilecek; görüş ve önerilerinizle derginin zenginleşmesine katkıda bulunabileceksiniz.

KÜNYE
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ADINA SAHİBİ
ZİYA SELÇUK

EDİTÖR
İPEK COŞKUN

GENEL YAYIN YÖNETMENİ
HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU

YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
HİKMET AZER

YAYIN KURULU
ESRA BALLIM
HATİCE BİLDİRİCİ
HÜLYA AĞIN HAYKIR
SERGÜL ERKENE MADENCİOĞLU
HURİ DURSUN ÖZKAN

ESRA SİPAHİ

DÜZELTİ
KÖKSAL DOĞAN
ÇAĞRI GÜREL

GRAFİK TASARIM
TAVOOS

MALİ İŞLER VE ABONELİK
MEB DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

YAYIN TÜRÜ
İKİ AYLIK YEREL SÜRELİ

BASKI TARİHİ
KASIM 2019

MEB BASIMEVİ
ISSN 2687-3982

İLETİŞİM

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ATATÜRK BULVARI NO: 98 BAKANLIKLAR / ANKARA
0312 296 94 31
iletisim@yadadergi.com
www.meb.gov.tr

Yazıların bilimsel sorumluluğu yazarlarına aittir. Ya Da, Millî Eğitim Bakanlığı süreli yayın organıdır. Dergide yayımlanan yazı, konu, fotoğraf ve diğer görsellerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir ortamda alıntı yapılamaz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@