MEB'de Yusuf Tekin dönemi sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak uzun süre görev yapan Yusuf TEKİN, personelle vedalaşarak görevinden ayrıldı.

Eğitim 25.07.2018, 16:04
MEB'de Yusuf Tekin dönemi sona erdi

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin, 5 yıldır görevine devam ettiği müsteşarlık görevinden alındı...

İşte Müsteşar Yusuf Tekin’in Twitter paylaşımları...

1. Değerli mesai arkadaşlarım, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve onaylarıyla 29 Mayıs 2013 tarihinde şahsıma tevdi edilen Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunuyorum.

2. Evet, geride-ardımızda koca bir beş yıl bıraktık. Saatini, gününü, haftasını, ayını, yılını ve yıllarını derken... her anını ilmek ilmek ördüğümüz bütün bu süreçte, yanlışlarımızı ilga ederek, doğrularımızı ihya ederek ve ++

3. ++ bize aydınlık yarınların muştusunu ima eden her yeniliği inşa ederek yol almaya çalıştık. Birlikte olmanın hazzıyla, beraber yürümenin özgüveniyle, bir olmanın gücüyle uzun mesafeler kat ettik, büyük engeller aştık.

4. Hatırlayarak, ahde vefa göstererek, hakkını vererek, neşesini yaşayıp, tasasına sahip çıkarak ve belki yorularak yoğrulduk. Yıkılmanın izzetini bilerek ayakta durduk. Yenilmenin hikmetini fehmederek nice kutlu yengiler kazandık.

5. Yokolmanın şerefine talip olarak varolmanın şükrünü idrak ettik. Kendi ücrasına çekilen bir alçak gönüllüğü kuşanarak haksızlık karşısında susmayan eylemli şarkılar terennüm ettik.

6. Halkımız için ve hak üzerine söylendiğine inandığımız bu şarkımızı bugün yeni sahiplerine emanet ediyoruz. Gönül rahatlığıyla ve büyük bir iç huzuruyla…

7. Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli dostlarım, Şunu bilmenizi isterim: Bireysel ve mahrem gerçekliğimin bu türden bir aleniyet kazanmasını haklı kılan ve size yönelmeme yol açan şey sadece masum ve samimi bir duygu: Yani helalleşmek arzusu…

8. Evet, dışarıda bıraktığı, içine almadığı ne çok şey var sözcüklerin. İyiyim desem; siz değerli dostlarımdan uzaklaşmanın derin acısı ile doluyorum. Kötüyüm desem, gönlümün inşirahını artırmaya vesile olan aziz hatıranıza haksızlık etmiş olmaktan endişe duyuyorum.

9. Toprağa ölçüsüz basmanın bile zalimlik olduğunu salık veren bir inancın mensubu olarak, sizlerle uzun ve belki zaman zaman hüznü de içinde barındıran geniş ve derin bir hukukumuz oldu.

10. Bilmenizi isterim ki, bütün bu süreç boyunca, kendileriyle yakın çalışma imkânını bulduğum güçlü bir liderliğin ve uyumlu bir ekibin üyesi olmanın haklı gururunu yaşadım ve yalnızca eğitim alanına ilişkin değil, yaşama dair de çok şey öğrendim.

11. “İnsan, insanın gölgesinde yetişir” özdeyişinin muhtevi olduğu soyut ve derin gerçekliği, somut ve tafsilatlı bir hakikate dönüştüren güçlü ve mütevazı duruşunuzla şahsım için her daim yol gösterici oldunuz.

12. Bu süreçteki katkılarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, varsa bir hakkım hepinize helal ediyor ve sizlerden de helallik diliyorum.

13. Bu vesileyle, görevine yeni başlayan değerli arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Allah memleketimizin ve aziz milletimizin yolunu her daim açık etsin…

YUSUF TEKİN'İN VEDA MESAJI

Yorumlar (4)
Hicham el Guerrouj 2 yıl önce
Dile benden ne dilersen! Helâllik hâriç tabii!
O öbür tarafta. Helâl etmiyorum. Mülakatlardan mütevellit...
Hak, alacak verecek mevzusunu öbür tarafta hallederiz. Hayırlı olsun.
kurtulduk 2 yıl önce
yeni bakanımıza enkaz bıraktı
Okan 2 yıl önce
İstanbul Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.
Hasan 2 yıl önce
Sayın müsteşar baştan beri yanlış yaptın eğitimi bilmediğinden işe bilen uzman kişilerle değil şeyh şık tavsiyesi ve yanlış kişilerle başlayıp eğitim ğibi güzide bir işi 5 yıldır rezil ettin öğretmen ve yönetici dışlanarak hiç birsistem başarılı olamaz önce insanı seveceksin Gine'de sağol zamanında gittiniz ya MEB olaydınız Allah korusunbu milleti siyaset okumuşum işini yap başarılar dilerim.
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@