MEB'de üst düzey atama - Kemal ŞAMLIOĞLU

Milli Eğitim Bakanlığı'da bir Genel Müdür ataması daha yapıldı

Öğretmenler 01.04.2016, 13:51 01.04.2016, 13:55
MEB'de üst düzey atama - Kemal ŞAMLIOĞLU
kamupostasi.com - Milli Eğitim Bakanlığında en kritik genel müdürlük olan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne , özel okul deneyimi de olan Rize Çözüm Yayınları ve Çözüm okullarınında kurucularından olan Kemal Şamlıoğlu getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığında Ömer Faruk Yelkencinin İstanbul'a il müdürü olmasının ardından , Ömer Faruk Bey döneminde Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne Daire Başkan'ı olarak getirilen mütevazi kişiliği ve çalışkanlığı ile dikkatleri çeken Kemal Şamlıoğlu Genel Müdürlüğe atandı.

Kemal ŞAMLIOĞLU Kimdir?

Kemal ŞAMLIOĞLU, Babasının adı Şaban Ali Annesinin adı Cansever’dir. 1978’de Rize’nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini 1991 yılında Arhavi İmam Hatip Ortaokulunda tamamladı. 1995’te Trabzon - Of İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği programını bitirdi. Aynı üniversitede Edebiyat Eğitimi üzerine tezli yüksek lisansını tamamladı. 2012 yılında Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın danışmanlığında Yeni Türk Edebiyatı Doktora derslerini verdi. 

1999 yılında Ardeşen Mesut Karaoğlu İlköğretim okuluna Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atanan Şamlıoğlu; 3 yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştıktan sonra devlet memurluğundan istifa etti. Askerlik görevini Kahramanmaraş’ın Göksün ilçesinde asker öğretmen olarak yaptı. 2002 yılından itibaren özel bir öğretim kurumunda yönetici olarak görev yapmakta olan Şamlıoğlu, evli ve iki kız çocuğu babası olup, İngilizce ve Osmanlıca bilmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarındaki Görevleri

MGV - Milli Gençlik Vakfı - Fakülte Başkanı (Eski Görev)
AGD - Anadolu Gençlik Derneği - Ardeşen Yönetim Kurulu Üyesi (Eski Görev)
ÖZDER - Özel Öğretim Derneği - Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi (Aktif)
CİHANNÜMA Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği - Danışma Kurulu Üyesi (Aktif)
ARİMDER - Ardeşen İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği -Başkan Yardımcısı (Aktif)
İLESAM Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesi (Aktif)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@