Meb Daire Başkanı: Bir Çok Ülkenin Nüfusundan Fazla Öğrenci Nufüsumuz Var

ERZURUM'da 2015-16 eğitim-öğretim yılı açılında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur, Türkiye'nin birçok dünya ülkesinin nüfusundan daha fazla olan 18 milyonluk öğrenci mevcuduna sahip olunduğunu söyledi.

Öğretmenler 28.09.2015, 23:25
Meb Daire Başkanı: Bir Çok Ülkenin Nüfusundan Fazla Öğrenci Nufüsumuz Var
(DHA)- ERZURUM'da 2015-16 eğitim-öğretim yılı açılında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur, Türkiye'nin birçok dünya ülkesinin nüfusundan daha fazla olan 18 milyonluk öğrenci mevcuduna sahip olunduğunu söyledi.

Merkez Yakutiye İlçesi'nde metruk binalar arasındaki Veysefendi İlkokulu'nda yapılan yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Sekmen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, kaymakamlar ve öğrenci velileri katıldı. İlkokula yeni başlayan öğrencilerin bazıları heyecanlıyken, bir kısmı  ağlayarak annelerinin yanından ayrılmadı. 4'üncü sınıf öğrencileri yeni okula yeni başlayan arkadaşlarına kırmızı karanfil vererek 'Hoş geldin' dedi. 3'üncü sınıf öğrenci Fatmanur Kırmancı ise, okula amcasının düğününde giyindiği gelinlikle geldi. Arkadaşları ile birlikte sırada bekleyen Fatmanur, koluna da yine düğünden kalan kırmızı pullu bir mendil bağladı. Okulun sınıf ve dış cephesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından tadilattan geçirildiği okuldaki öğrenciler, Vali Ahmet Altıparmak'ın çaldığı zille ilk ders başını yaptı. Vali Altıparmak, öğrencilere nasihatte bulunarak başarılı olmak için bol kitap okumalarını önererek, sınıflarını ve okullarını temiz tutmalarını istedi.

Açılış töreninde konuşma yapan  Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur, şöyle dedi:

"Ülkelerin zenginlik kaynakları ne petrolleri, ne yeraltı kaynakları, ne sahip olduğu silahlardır. Bir ülkenin gerçek zenginlik kaynağı yetişmiş insan kaynağıdır. Bu vesile ile birçok dünya ülkesinin nüfusundan daha fazla olan 18 milyonluk temel eğitimden, ortaöğretime kadar öğrenci mevcudumuzla gerçekten de dünyaya yön verecek heyecanlı bir adımı bugün atıyoruz. Bir Çin atasözünde diyor ki; rüzgarlar esmeye başladığı andan itibaren kimi duvar örer, kimi çadır kurar, kimi de o rüzgarlara karşı yel değirmeni yapar. Biz bugün bu heyecanımızı değişim rüzgarı esmeye başlağı her eğitim- öğretim yılını öğretmenlerimizde, Milli Eğitim Bakanlığımızda yel değirmeni yapmak için emek harcıyoruz." 

Ahmet Altıparmak ve beraberindekiler daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilere kitaplarını verdi ve başar diledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@