MEB AÖL Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin başladığı açıklandı.

Eğitim 24.08.2017, 19:17
MEB AÖL Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

Kamu Personeli - Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin başladığı açıklandı.

Buna göre; ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 21 Ağustos- 15 Eylül 2017 tarihleri arasında; mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 18 Eylül- 22 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak.

İlk Kayıt Sınav Bedeli

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen “İlk Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2017 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 40 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası’nın Bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların İnternet Bankacılıkları üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli), 30 TL ödeyecek.

Açıköğretim Lisesine Kimler Başvurabilir?

* İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar

* Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar

*  Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar kayıt yaptırabilir.

İlk Kayıt İçin Gereken Belgeler:

* Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe

*  T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir. Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir

Kayıt Yenileme Sınav Bedeli

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır. 2017 yılında, bir dönem için kayıt yenileme sınav bedeli, belirlenmiştir. Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası’nın Bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların İnternet Bankacılıkları üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına 30 TL ödeyecek.

İlk Kayıt Kılavuzu için TIKLAYIN.

 Kayıt Yenileme Kılavuzu için TIKLAYIN.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@