MEB 2021 LGS Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden sınavla öğrenci alımı yapacak olan ortaöğretim kurumları için sınav giriş belgelerini yayımladı. Adaylar bakanlığın sorgu ekranından sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler.

MEB 2021 LGS Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 LGS sınav giriş belgelerini yayımladı. Sınava katılım gösterecek öğrenciler sorgulamalarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfası üzerinden yapacaklar. Sorgulamalar T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi ile yapılacak. 

2021 LGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav sınav giriş bilgilerini internet sitesinden açıkladı. Sınava giriş yapacak adaylar aşağıda kamugundemi.com olarak verdiğimiz bağlantıdan sınav giriş yerlerini öğrenebilirler. 

Sınav Giriş Yerlerini Öğrenmek için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik LGS kapsamındaki merkezi sınav 6 Haziran'da yapılacak. Sınav giriş belgeleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. sınava katılacak öğrenciler için ise sınav ile ilgili bir değişiklik yapılmadı. Sınavda oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımları ilan edilen şekilde olacak. LGS iki oturum halinde uygulanacak ve sınavda öğrencilere toplam 90 soru yöneltilecek.

Birinci oturumda 8'inci sınıf Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil  derlesinden sınav olacak öğrenciler düzenlenecek olan ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorulara yanıt verecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@