Lütfen Öğretmenleri Ailelerine Verin! Özür Grubu Mağduriyetini Çözün

Milli eğitim bakanlığının yaşattığı özür grubu mağduriyeti canımızı çok yakıyor...

Öğretmenler 04.02.2016, 12:00
Lütfen Öğretmenleri Ailelerine Verin! Özür Grubu Mağduriyetini Çözün

Milli eğitim bakanlığının yaşattığı özür grubu mağduriyeti canımızı çok yakıyor , çocuklarımızdan ve eşimizden ayrı kalacağımız günün yaklaştığını hissetmenin acısı yavaş yavaş yüreğimize oturmaya başladı.

Sorguluyoruz eleştiriyoruz

Türkiye'de hiçbir bakanlık çalışanının yaşamadığı bu mağduriyeti neden öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği yapan insanlar yaşamaktadır . İçişleri bakanlığı , Milli savunma bakanlığı ve Adalet bakanlığı başta olmak üzere bütün bakanlıklar özür grubu yer değiştirmelere büyük önem verirken Milli eğitim bakanlığı özür grubu tayinini büyük bir lütuf gibi görmektedir . Bir insanın eşiyle ve çocuklarıyla aynı ilde olmayı ve yaşamayı istemesinden daha doğal ne olabilir ki ?

Ara tatilde tatil yapmayı bırakın uyku uyuyamaz olduk devamlı ne olacağız ? ne yapacağız ? ne zaman giderecekler bu mağduriyeti ? gibi sorular Bizi ve ailemizi boğmaya başladı . Milli eğitim bakanlığı yetkililerinden , siyasilerden ve sendika yetkililerinden kendilerini bizim yerimize koymalarını istiyoruz azıcıkta olsa bizim yaşadığımız acıyı anlamalarını , bu mağduriyeti il emri vererek çözmelerini istiyoruz . En geç öğretmen ilk atamaları yapıldıktan sonra geç kalınmadan il emri uygulaması verilmelidir . Çünkü özür grubu yer değiştirmelerin tek çözümü il emrinin verilmesidir. Şuan iller arası özür grubundan tayini çıkmayan öğretmen sayısı 2 bin civarındadır 1 milyona yakın öğretmeni olan Milli eğitim bakanlığının 2 bin öğretmenin yer değiştirme sorununu çözmesi çok zor bir durum olmasa gerek.

Ruh sağlığı yerinde olan çocukların yetişmesi için annelerinin ve babalarının aynı anda yanında olması gerektiğini unutmamalıyız . Büyük bir umutla öğretmen dostu Sayın Bakanımız Nabi AVCI’dan müjdeli haberi bekliyoruz .

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@