Lise Sınavlarına Girmeyecek Liseliler için MEB Örnek Dilekçe Nasıl Doldurulacak?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB lise sınavlarına girmeyecek olan öğrencilerin dilekçe vermeleri gerektiğini duyurdu. Peki sınava girmeyecek öğrenciler dilekçeleri nasıl dolduracak? MEB dilekçe örneği ve sınava girmeyecek liseli öğrenciler için örnek dilekçe örneği.

Lise Sınavlarına Girmeyecek Liseliler için MEB Örnek Dilekçe Nasıl Doldurulacak?

Milli Eğitim Bakanlığı lise sınavlarına dair kararını geçtiğimiz günlerde açıkladı. İlan edilen karar kapsamında öğrencilere farklı seçenekler sunuldu. Öğrenciler ister sınavlara girebilecekler isterlerse de diğer yöntemleri tercih edebilecekler. 

MEB LİSE SINAVLARINA İLİŞKİN SON KARAR

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde lise 9,10 ve 11. sınıflar için yapılacak ölçme değerlendirme işlemlerini öğrencilerin tercihine bıraktı. Hem bakanlık hemde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan sınavlar için birkaç tercih mevcut. 

1-) Birinci tercih öğrencilerin hiç sınava girmemesi ve ilk dönem notlarının aynı şekilde ikinci dönem notları olarak kabul edilmesi. 

2-) İkinci tercih ise öğrencilerin ilan edilen tarihlerde sınavlara katılması.

3-) MEB tarafından sunulan son tercih ise öğrencilerin yaz döneminde Temmuz ayında sorumluluk sınavları.

Sınava Katılmayacaklar Dilekçe Verecek

9. 10 ve 11 sınıf öğrencileri sınavlara katılmayacaklar ise okullarına dilekçe verecekler. Veliler ve öğrenciler doldurdukları dilekçe ile okula başvuru yapacak. Okullara ulaştırılması gereken dilekçeler için son tarih 21 Mayıs olarak duyuruldu. 

Örnek Dilekçe

21 Mayıs tarihine kadar dileçke verecek olan öğrenciler dilekçelerinde T.C. kimlik numalarını, isim, soyisim, anne adı, baba adı, doğum tarihi, doğum yeri ve sınıfı ve okul numarasını bilgilerini dilekçede yazacaklar. Sınava katılmak istemeyen öğrenciler bu dilekçelerini en geç 21 Mayıs Cuma gününe kadar verecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@