Lise bahçesindeki organik ürünlerin hasadına başlandı

KÜTAHYA'nın Hisarcık İlçesi'ndeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi bahçesinde öğrenciler tarafından yetiştirilen domates, biber ve soğanının hasadına başlanıldı. Daha önce Hisarcık Anadolu Lisesi olan ve bir süre önce...

Öğretmenler 12.08.2016, 14:09
Lise bahçesindeki organik ürünlerin hasadına başlandı
KÜTAHYA'nın Hisarcık İlçesi'ndeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi bahçesinde öğrenciler tarafından yetiştirilen domates, biber ve soğanının hasadına başlanıldı.

Daha önce Hisarcık Anadolu Lisesi olan ve bir süre önce adı '15 Temmuz Demokrasi Şehitler Anadolu Lisesi' olarak değiştirilen okulun bahçesinde organik ürünler yetiştiriyor. 9'uncu sınıf öğrencileri, okulların tatil olmasına rağmen Biyoloji öğretmeni Ahmet Can ile birlikte daha önce ektikleri domates, biber, soğan, kekik, çilek ve maydanozların bakımıyla yakından ilgileniyor. Ürünlerin bir kısmını topladıklarını belirten öğretmen Ahmet Can, 'Tarımsal farkındalık' projesi kapsamında okul bahçesinde yetiştirdikleri ürünlerle ilgili şunları söyledi:

"Çileğin ağaçta yetiştiğini zanneden ve hiç tarlaya girmemiş öğrencilerimiz vardı. Bunun üzerine okul idaresiyle görüşüp okul bahçesinin boş kısmında düzenleme yaparak ekilebilir bir alan oluşturduk. Daha sonra bu alanın zarar görmemesi için etrafını tellerle çevirdik. Ardından hiç tarlaya girmemiş öğrencilerle beraber domates, biber, soğan, kekik, çilek ve maydanozun ekimini gerçekleştirdik. Şu anda öğrencilerimizle birlikte tamamen organik olan domates, biber ve soğanın hasadına başladık."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@