LGS TC İnkılap Tarihi Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran 2021 LGS Tarih Aday Yorumları

6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen 8. sınıfta okuyan milyonlarca öğrencinin girdiği LGS TC İnkılap Tarihi sınavı sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar 2021 LGS Tarih Soruları,Cevapları açıklandı mı , kolay mıydı zor muydu diye merak ediyor.İşte 2021 LGS Tarih sorularına ve cevaplarına ait detaylar.

LGS TC İnkılap Tarihi Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran 2021 LGS Tarih Aday Yorumları

LGS'nin sabah yapılan ilk oturumunda adaylara 50 soruluk sözel test uygulandı ve bunun 10 sorusu TC İnkılap Tarihinden geldi. Sene boyunca pandemi ve kapanma koşulları nedeniyle çok zor şartlar altında bu sınava hazırlanan , bir milyondan fazla aday şimdi LGS TC İnkılap Tarihi soruları cevapları ve sonuçları merak ediyor.

2021 LGS TC İNKILAP TARİHİ SORU DAĞILIMI

LGS sınavında adaylara TC İnkılap Tarihi'nden 

-Bir Kahraman Doğuyor    
-Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar    
-Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm    
-Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye    
-Demokratikleşme Çabaları    
-Atatürk Dönemi Dış Politika    
-Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası konularından sorular soruldu.

LGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

LGS Sonuç Açıklanma Tarihi İçin Tıklayınız

LGS Aday Yorumları İçin Tıklayınız

2021 LGS TC İNKILAP TARİHİ SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Haziran 2021 LGS TC İnkılap Tarihi Soruları ve cevaplarının bugün akşam saatlerinde veya en geç yarın MEB tarafından açıklanması beklenmektedir. Bu sınava ait sonuçlar ise 30 Haziran 2021 tarihinde ilan edilecektir. 

2021 LGS TC İNKILAP TARİHİ NET HESAPLAMA

LGS TC İnkılap Tarihi'nde 10 soruda verilen her 3 yanlış cevap ,bir doğru cevabı götürmektedir. Örneğin 8 Doğru 2 Yanlış yapan bir aday LGS TC İnkılap Tarihi'nde 7,33 nete sahip olacaktır. Aynı şekilde 6 Doğru 3 Yanlış  1 Boş şeklinde olan bir adayın LGS TC İnkılap Tarihi'nde 5 neti olacaktır.

2021 LGS TC İNKILAP TARİHİ ADAY YORUMLARI

LGS TC İnkılap Tarihi sınavından çıkan adaylar soruların kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor ve diğer adayların ne yaptığını merak ediyor. Sizlerde yorum bölümünden aklınıza takılan LGS TC İnkılap Tarihi soruları ve cevapları yazarak diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@