LGS Örnek Soru Kitapçığı! Mayıs Ayı Örnek Sorular Yayımlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için sınava katılacak öğrenciler için Mayıs ayı soru kitapçığı yayımlandı. Öğrenciler bakanlığın ilgili birimlerinin resmi web sayfaları üzerinden örnek sorulara ulaşabilecekler.

LGS Örnek Soru Kitapçığı! Mayıs Ayı Örnek Sorular Yayımlandı

Liselere geçiş sisteminde sınava katılacak öğrenciler için bakanlık yeni örnek soruları yayımladı. Mayıs ayı örnek sorularının da yayımlanması ile bu zamana kadar yayımlanan örnek soru kitapıçığı sayısı 105 oldu. İşte bakanlığın son örnek soru kitapçıkları. 

LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI YAYIMLANDI

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav'a yönelik mayıs ayı örnek soruları öğrenci erişimine açıldı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında ilan edilen örnek sorular, liselere geçiş döneminde sınava katılacak öğrenciler için örnek teşkil ediyor. 2018 yılından bu zamana kadar 105 adet yayımlanan örnek sorular her ay bir fasikül olarak duyuruluyor. 2021 yılı için ilan edilen örnek soru sayısı ise 6'ya ulaştı. 

2021 yılı için ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi ise 6 Ocak, üçüncü soru paketi 4 Şubat 2021, dördüncü soru paketi 8 Mart 2021, 5. soru paketi ise 9 Nisan 2021 tarihlerinde ilan edilmişti. Mayıs ayı için ilan edilen örnek sorular ise 4 Mayıs tarihinde yayımlandı. 

Toplam 45 Soru Yer Alıyor

LGS kapsamında sınava katılacak 8. adayları için bakanlık toplam 45 soruyu örnek olarak sunuyor. Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinin her birinden 10 adet soru yayımlayan bakanlık bu derslerin dışında T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından da 5 soru yayımlanıyor. 

Sorular MEB'in web sitesi üzerinden görüntülenebilir.

SINAV 6 HAZİRAN'DA

8. sınıf öğrencilerinin merakla bekledikleri Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav haziran ayının başında düzenlenecek. İlan edilen sınav tarihlerine göre öğrenciler 6 Haziran tarihinde sınava girecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@